Od 1 grudnia Wadowice uruchamiają Wadowicką Kartę Seniora. Warto jak najszybciej przystąpić do progr
Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

Od 1 grudnia Wadowice uruchamiają Wadowicką Kartę Seniora. Warto jak najszybciej przystąpić do programu. Jak to zrobić?

Urząd Miejski w Wadowicach poinformował, że już od 1 grudnia wprowadza, dystrybuowaną przez tutejszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wadowicką Kartę Seniora. Wadowicka Karta Seniora przysługuje każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia i zamieszkuje na terenie gminy Wadowice. Posiadacze karty uprawnieni będą do korzystania z szeregu rabatów oferowanych przez firmy i instytucje działające na terenie naszej gminy.

Pierwsze z nich już wyraziły gotowość przystąpienia do projektu, to m.in. Okomedis Wadowice, kawiarnia Galicjanka, Piekarnia Osiedlowa, Allbag, czy sklepy PSS Społem. Magistrat zachęcamy chętne instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz prywatne firmy i przedsiębiorców do oferowania ulg lub zwolnień dla posiadaczy karty. Zgłoszenia do współpracy przyjmowane są w MOPS Wadowice pod numerem telefonu  33 823 43 39 wewnętrzny 103 lub 111. Zwiększenie dostępności to tym samym szansa na podniesienie poziomu aktywności i sprawności starszych mieszkańców.

Program Wadowicka Karta Seniora stanowi element szerszej polityki społecznej i senioralnej gminy, o której mówi niedawno przyjęta przez Radę Miejską „Strategia polityki senioralnej w gminie Wadowice na lata 2020 – 2025”. Głównym celem strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców 60+, a wśród jej najważniejszych zadań jest m.in. zaangażowanie seniorów w życie lokalnej społeczności, poprawa funkcjonowania komunikacji zbiorowej czy pomoc seniorom z niepełnosprawnościami. Opracowany dokument jest szczególnie istotny przy ubieganiu się o zewnętrzne środki finansowe na działania na rzecz seniorów.

Rozpoczyna się nabór wniosków do Programu Wadowicka Karta Seniora. Wniosek można pobrać TUTAJ, a następnie wypełniony złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach (ul. E. i K. Wojtyłów 4).

Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby w imieniu seniora wniosek złożył członek rodziny – informuje Urząd Miejski w Wadowicach.

Można również zadzwonić do MOPS w Wadowicach pod numer telefonu 33 823 43 39 wewnętrzny 111, a pracownik Ośrodka lub Wolontariusz dostarczy i odbierze wniosek od Seniora.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Senior 2020-11-24 03:07
Ta karta powinna być przesłana każdemu który ukończył 60 rok życia do domu a nie żeby senior za kartą chodził,- to możliwe tylko w takim kraju jak Polska, Narażanie seniorów na zachorowanie na covid. Czy to problem wrzucenia do skrzynki pocztowej gdzie tacy mieszkają.
Cytować
+1 #2 Zarazek 2020-11-24 13:57
Zamiast sie prosic i chodzic urzad ma dane wszystkich seniorow wiec niech wyjdzie z inicjatywa i na swieta zrobi seniorom niespodzianke czy to tak trudno okazac troche serca a tak duzo sie mowi ze trzeba pomagac i wspomagac na rozne sposoby by nasi seniorzy czuli sie potrzebni i zadowoleni ze ktos mimo wszystko mysli o nich.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.