Otwarte galerie handlowe, szkoły zamknięte do świąt, restauracje, siłownie i kluby fitness na razie
Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Otwarte galerie handlowe, szkoły zamknięte do świąt, restauracje, siłownie i kluby fitness na razie nadal zamknięte. Rząd przedstawił swoje plany odmrożenia ograniczeń na najbliższe tygodnie.

W sobotę (21.11) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przedstawiono na niej plany rządu na najbliższe tygodnie związane z odmrażaniem gospodarki i znoszeniem ograncizeń spowodowanych wysoką liczbą zakażonych koronawirusem. Podzielono go na etapy.

Od przyszłej soboty (28.11) otwarte zostaną sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych, będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym: będzie obowiązywał limit osób, maksymalnie 1 osoba na 15 m2.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostaną zamknięte szkoły, odbywać się będzie nauka zdalna. Zaplanowano przerwę świąteczną w nauce w całym kraju od 4 stycznia do 17 stycznia 2021. Nie będzie możliwości organizacji wyjazdów na ferie zimowe: w tym okresie dzieci i młodzież pozostaną w domach.

Na razie nie zostaną otwarte punkty gastronomiczne (restauracje, puby, bary), siłownie i kluby fitness

W grudniu obiecano powrót do podziału Polski na trzy nowe strefy - czerwoną, żółtą i zieloną. Zależy to jednak od sytuacji epidemicznej. Nie wykluczono nadal  kwarantanny narodowej, która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie.

Politycy zaapelowali również, by ograniczyli wyjazdy w święta i spędzanie ich w większym gronie.

Warto pamiętać, że ciągle obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Tatar 2020-11-21 13:15
Kiedy te skurwysyny z rządu pozwolą nam normalnie żyć?
Cytować
+4 #2 Super 2020-11-21 13:45
Świetnie....
Cytować
0 #3 PisPoJednoZUo 2020-11-21 14:40
Cytat:
Kiedy te skurwysyny z rządu pozwolą nam normalnie żyć?
Nigdy!! Dopóki naród będzie wierzył bandzie 4 partrii Albo że są jakieś różnice miedzy tymi partiami!!
Głupota ludzka będzie dalej rozwijana a nie piętnowana
Zresztą zobacz ciulowice jakich wyborów niektórzy dokonali i jaki syf jest a nie jest piętnowane
Cytować
-1 #4 Wadowiczanin 2020-11-21 17:28
Tylko polska jest tak poj..anym krajem że dzieci nie chodzą do szkół co oni z takiej nauki będą mieli nic rok do tyłu ....
Cytować
0 #5 asd 2020-11-21 19:29
do dymisji sprzedawczyków !!!
Cytować
-1 #6 wewnętrzniewolna31 2020-11-21 20:16
o co chodzi z tymi ludźmi, że się liczniej nie buntują. na czym polega urok Mateuszka, ze oddali się mu w fizyczną niewolę? bo jednak nie wierzę, ze się wszyscy grypki boją od marca tak samo. raczej liczę na niewidoczny dla mnie urok Don Mateo Bankstero
Cytować
0 #7 Tatar 2020-11-22 04:19
Jebać pis
Cytować
+4 #8 Zaraza 2020-11-22 08:23
Cytuję Tatar:
Kiedy te skurwysyny z rządu pozwolą nam normalnie żyć?

Tylko PiS może doprowadzić do ładu ten szajs w Polsce.
Pracodawczykow wykorzystującyc h robotnika za śmieciowe wynagrodzenie za pracę..
Gdzie na świecie tak jak w Polsce jedna osoba może prowadzić kilkadziesiąt sklepów.
Pandemia pozamykać wszystkie sklepy zostawić tylko spożywcze! Na co ten rząd jeszcze czeka w Polsce.
"Biada biada jak się pon zrobi z dziada. -będzie biadzi. gdy się pon. zdziadzi ! :D
Cytować
0 #9 Jokotako 2020-11-22 08:33
Piekne mają te diagramy kolorowe ciekawe kto się bawi w takie słupki brane z kosmosu. Szkoda słów, politowanie dla rządzących,kied yś was rozliczy naród
Cytować
+1 #10 Bob 2020-11-22 12:13
Sku*****ńskie socjalisty widzę tutaj siedzą napuszczane przez marksistę Klinowskiego, który za Zandbergiem chce 75% podatków. Kto to widział, żeby jedna osoba wiele sklepów prowadziła? A już odpowiadam. Każdy, kto ma choć trochę pod pułapem a nie jest darmozjadem pie*****nym jak wy czerwone wszy. Tylko leżeć i żreć za cudze. Jakby tak cały świat był lewacki to byście sami z głodu zdechli bo nie mielibyście nawet kogo okradać w podatkach sku*****ny pie*****ne.
Cytować
0 #11 Wojciech 2020-11-22 12:15
Wszystkim nawalającym na prywaciarzy powiadam, we środę zwalniam 10 pracowników. Nie zarabiamy, więc nie ma z czego płacić. Bawmy się tak dalej i bijcie pisiorom brawo. Mamusie tych zwalnianych osób na pewno będą przeszczęśliwe i dumne że właśnie wstanęły z kolan.
Cytować
+1 #12 *** 2020-11-23 00:12
Cytuję Wojciech:
Wszystkim nawalającym na prywaciarzy powiadam, we środę zwalniam 10 pracowników. Nie zarabiamy, więc nie ma z czego płacić. Bawmy się tak dalej i bijcie pisiorom brawo. Mamusie tych zwalnianych osób na pewno będą przeszczęśliwe i dumne że właśnie wstanęły z kolan.


I tak śmieciowe pieniądze płaciłeś!!!???
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.