Dobiegają końca prace związane z budową największego parkingu w Wadowicach, na ulicy Sienkiewicza w
Największy darmowy parking w Wadowicach już prawie gotowy

Dobiegają końca prace związane z budową największego parkingu w Wadowicach, na ulicy Sienkiewicza w miejscu "starej rzeźni". Jak obiecuje burmistrz Bartosz Kaliński, parkowanie na nim będzie bezpłatne.

Od kilku miesięcy  trwa remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach.  W ramach podpisanej umowy firma przebudowuje całą ulicę Sienkiewicza o długości 650 metrów i wszystkie skrzyżowania. Po obu stronach drogi powstały już nowe chodniki, a naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 – nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż całej ulicy odnowione zostały  miejsca parkingowe, łącznie ponad 80 miejsc, z których część dostosowana będzie dla osób niepełnosprawnych.

Łączny koszt całej inwestycji wynosi około 11 milionów złotych, z czego: 5,5 miliona złotych to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, blisko 3,6 miliona złotych pochodzi ze środków gminy Wadowice (w tym dokapitalizowanie Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) i blisko 2 miliony złotych z budżetu powiatu wadowickiego.

W tej chwili na placu w miejscu "starej rzeźni" dobiegają końca prace związane z budową największego w Wadowicach parkingu. Wykonuje je firma INŻ-BUD z Makowa Podhalańskiego, za kwotę 1,84 miliona złotych (razem z  projektem). Trwa końcowe układanie nawierzchni oraz sprzątanie terenu.

Na parkingu znajdzie się  127 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych, a także 35 zadaszonych stanowisk dla rowerów ze specjalną stacją serwisową. Wszystko otoczone będzie drogami dojazdowymi, chodnikami oraz strefą zieleni. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński obiecuje, postój będzie tam bezpłatny. Oddanie do użytku parkingu ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Zobaczcie jak obecnie wyglądają prace przy budowie parkingu:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Kierowca 2020-11-17 16:26
Będą mieli gdzie ziemniaki sprzedawać :lol:
Cytować
+2 #2 Rabi 2020-11-17 17:50
Super w końcu będzie gdzie zostawić auto bez objeżdżania w koło po kilka razy całych Wadowic.
Cytować
+4 #3 Stefan 2020-11-17 18:42
Tylko ten zapach fekalnej rzeczki, do której w XXI wieku spuszczane są nieoczyszczone ścieki z kamienic położonych w rynku.
Cytować
0 #4 Tody 2020-11-17 19:30
Spodziewałem się trochę więcej miejsc parkingowych...
Cytować
0 #5 Jolka 2020-11-17 22:18
Ciekaw jestem czy przemyślał ktoś sprawę i założył choć 4 kamerki do monitoringu. Pewnie Nie, bo po co.
Cytować
+3 #6 Trudne sprawy 2020-11-18 04:40
Zamiast sie cieszyć ze bedzie cos nowego ładnego ze jest gdzie zaparkować to nie tyle beczeć umiecie ze śmierdzi ze krzywo ze za darmo ze beda miec gdzie ziemniaki sprzedawać. Sie nie naucza ludzie cieszyć ino narzekać typowo polskie.
Cytować
-3 #7 Michał 2020-11-18 08:45
parking dobrze ale dlaczego za darmo przyjadą turyści (dobrze)ale zabrudzą i trzeba płacić za utrzymanie a podwyżki wody,śmieci już były i pewnie podatki od nowego roku też no toku myślenia nie rozumiem ,szpitale potrzebują pandemia kosztuje a Pan Burmistrz rozrzutny
Cytować
+2 #8 Jarosław 2020-11-18 09:42
Ha ha ha przez chwilę będzie darmowy a potem ktoś będzie trzepać kapuchę jak na placu Kościuszki .Szkoda że burmistrz to nie mój kolega
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.