Od czwartku (15.10) w związku z potężnym wzrostem zakażeń koronawirusem, rząd wprowadził godziny d
Od dziś znowu godziny dla seniorów w sklepach

Od czwartku (15.10) w związku z potężnym wzrostem zakażeń koronawirusem, rząd wprowadził godziny dla seniorów w sklepach. W jakich i kiedy?

W związku z potężnym wzrostem zakażeń w ostatnich dniach w kraju,  rząd ponownie wprowadził godziny dla seniorów. Przypomnijmy, że do tej pory potwierdzono w Polsce 141 804 przypadków zakażeń, wyzdrowiało 83 847 osób, zmarło 3217 osób.

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej (10.10) konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, wprowadzenie godzin dla seniorów ma służyć ochronie osób starszych przed COVID-19. Obiekty handlowe i usługowe są zobowiązane do świadczenia takich usług wyłącznie osobom powyżej 60. roku życia. Według statystyk, wśród osób zakażonych koronawirusem, które przekroczyły 80-85. rok życia, prawie co piąta - a wśród jeszcze starszych osób, co czwarta - umiera. Stąd rządowe ograniczenia zachorowalności wśród takich osób.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od czwartku (15.10) w godzinach od 10:00 do 12:00 obowiązują godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów.

Godziny dla seniorów nie obowiązują przez cały tydzień, jedynie od poniedziałku do piątku. Jest też jeden wyjątek: "Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia".

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Waldi 2020-10-15 10:37
Czyli jak ktoś ma delirkę to może iść śmiało, bo mu klin uratuje życie :)
Cytować
+9 #2 Zbychu 2020-10-15 10:43
Ale jak wybory były to seniorzy byli bezpieczni...ha hah...z kogo wy chcecie debila zrobić?
Cytować
+8 #3 senior 65 2020-10-15 11:47
Na rynku stawiana jest wielka scena.Czy po to aby wadowiczanie masowo się zakazili na koncercie? Chyba tak.Tylko Panowie z telewizji, oczywiście ci ważniejsi chodzą tu bez maseczek i podsmiewują się z maseczkowców.Ro botnicy noszą.My wadowiczanie chcemy być zdrowi.Proszę m aby Warszawa nas nie zarażała.Przesu ńcie koncert na inny termin,abyśmy wszyscy z radoinnych..ści a mogli świętować.Pomyś lcie o
Cytować
+7 #4 Mis 2020-10-15 13:21
Cytuję senior 65:
Na rynku stawiana jest wielka scena.Czy po to aby wadowiczanie masowo się zakazili na koncercie? Chyba tak.Tylko Panowie z telewizji, oczywiście ci ważniejsi chodzą tu bez maseczek i podsmiewują się z maseczkowców.Robotnicy noszą.My wadowiczanie chcemy być zdrowi.Proszę m aby Warszawa nas nie zarażała.Przesuńcie koncert na inny termin,abyśmy wszyscy z radoinnych..ścia mogli świętować.Pomyślcie o
. Wystarczy nie iść.. trochę odpowiedzialnoś ci myśleć trzeba o sobie bo Wadowicka władza ma to głęboko...
Cytować
-2 #5 Cyrk 2020-10-15 16:04
Ja dzisiaj normalnie o 11 weszlem do Tesco nikt się nie czepiał tylko cerfurze ten ciul pilnował że 12 można wejść. Jak są godziny na seniorów to powinny być też godziny na innych żeby seniorzy nie przychodzili też.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.