Trwają prace związane z wymianą  sieci  kanalizacyjnej i wodociągowej, związane z remontem ulicy S
Jeszcze większe urudnienia na Lwowskiej

Trwają prace związane z wymianą  sieci  kanalizacyjnej i wodociągowej, związane z remontem ulicy Sienkiewicza i Lwowskiej. Kierowców i pieszych na odcinku ulicy Lwowskiej od Sienkiewicza do Poprzecznej czekają kolejne utrudnienia.

Rozpoczęły się prace  wymiany  sieci  kanalizacyjnej i wodociągowej, związane z remontem ulicy Sienkiewicza i Lwowskiej. Kierowców i pieszych na odcinku ulicy Lwowskiej od Sienkiewicza do Poprzecznej czekają kolejne utrudnienia: dla samochodów pozostawiono jeden pas i ruch odbywa się wahadłowo, przez co tworzą się spore korki. Także wyjazd pojazdów z ulicy Cichej jest mocno utrudniony. Kto nie musi, lepiej niech omija ten odcinek. Również piesi nie mają łatwo, bo wykopki trzeba obchodzić.

Remont ulicy Lwowskiej w Wadowicach trwa od lutego tego roku. Aktualnie prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ulicami Poprzeczną i Legionów do skrzyżowania z ulicą Putka. Ruch odbywa się tylko w kierunku mostu na Skawie, aby dostać się do centrum miasta, kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Budowlańcy wykonali już główne kolektory i  przyłącza sanitarne, wodociągowe i deszczowe do budynków. Równolegle wykonują też podbudowę i montują lampy na słupach oświetleniowych. Trwa także układanie chodnika i coraz lepiej to się prezentuje.

Jak poinformował niedawno burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, prace idą  zgodnie z planem i tak jak zapowiadano, I etap przebudowy na odcinku od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów i Poprzeczną, zakończy się jeszcze w tym roku. Z początkiem  przyszłego roku rozpocznie się II etap przebudowy na odcinku od wadowickiego rynku do skrzyżowania ulicy Poprzecznej i Legionów. Równocześnie trwa remont przylegającej do ulicy Lwowskiej ulicy Sienkiewicza. Tu prace również są już mocno zaawansowane.

Przypomnijmy, że po remoncie centralna ulica w naszym mieście ma się zmienić nie do poznania i stanie się wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji . Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Remont ma objąć odcinek od skrzyżowania z ulicą Wojtyłów i Aleją Matki Bożej Fatimskiej aż do skrzyżowania z ulicą Putka. Na odcinku o długości 1 kilometra ma być wymieniona konstrukcja drogi i nawierzchni a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i legionów powstanie rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowana zostanie sieć oświetleniowa, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED.

W ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”: ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Koszt prac to blisko 15 milionów złotych, z czego aż 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku. Sam pomysł remontu ulicy jak i projekt powstał jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 jin 2020-09-21 13:33
Czy ktoś się orientuje, czy ulica Teatralna (od Sienkiewicza koło Domu Kultury) jest teraz jedno, czy dwu kierunkowa (na czas tych remontów) oraz czy można już przejechać tą ulicą od stacji Moya do Sienkiewicza (w kierunku Domu Kultury) ?
Cytować
+16 #2 zaspali? 2020-09-21 15:38
Ciekawe czy Spółdzielnia Mieszkaniowa wykorzysta moment remontu c.o na parkingu przy bloku 17 i zleci Energetyce przeniesienie słupa energ. stojącego na środku parkingu.Już jedną szanse przespali.!
Cytować
-1 #3 Prawda 2020-09-22 10:15
Cytat:
Czy ktoś się orientuje, czy ulica Teatralna (od Sienkiewicza koło Domu Kultury) jest teraz jedno, czy dwu kierunkowa (na czas tych remontów) oraz czy można już przejechać tą ulicą od stacji Moya do Sienkiewicza (w kierunku Domu Kultury) ?
Cytat:
https://wadowiceonline.pl/wydarzenia/16890-juz-wkrotce-otwarcie-dwoch-drog-w-wadowicach-beda-mniejsze-korki
Tak jak ci dałem linka tak ci odpowiadam .
Nie ma drogi są zamknięte jak zawsze ciul z z łączan kłamał dla swoich kupojebców
Ten człowiek z z łaczan to czysta ściema no ale co sie dziwić skoro ma płaskie towarzystwo
Takie chlewu i oszustw to nawet caryca nie robiła WSTYD
Polecam każdemu się przejść każdemu się teraz przejść i zobaczyć jaka fuszera jest odjebana
Nie ma nic równo są takie fale spadki i wzniesienia że ta ulica będzie sie nazywać falista chyba teraz
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.