W Barwałdzie Górnym, na odcinku ponad 800 metrów krajówki zamontowano nowe oświetlenie LED chodnika.
Barwałd Górny zyskał nowe oświetlenie chodnika przy krajówce

W Barwałdzie Górnym, na odcinku ponad 800 metrów krajówki zamontowano nowe oświetlenie LED chodnika. Koszt inwestycji to 109  470 złotych. Będzie bezpieczniej?

W Barwałdzie Górnym dokonano odbioru nowo wybudowanej sieci oświetleniowej niskiego napięcia  przy drodze krajowej nr 52. Inwestycja zwiększyła bezpieczeństwo pieszych, na dotychczas niedoświetlonym odcinku chodnika wzdłuż krajówki.

Na odcinku 812 metrów zamontowano 22 słupy oświetleniowe, na których zainstalowano po 2 lampy LED. Koszt inwestycji wyniósł 109  470 złotych. Dofinansowanie w wysokości 63,63% uzyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Małopolska wykonawcą zadania była firma ELEMAR sp o.o. sp. komandytowa z Zagórza.

W odbiorze uczestniczyli burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, skarbnik Małgorzata Leśniak, pracownicy Referatu Inwestycji kalwaryjskiego magistratu oraz przedstawiciele wykonawcy i inspektor nadzoru inwestycyjnego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Komentator 2020-09-21 15:57
A Barwałd Średni jak zwykle nic nie robi... Kiedy jakieś inwestycje? Wodociąg, kanalizacja, chodnik?
Cytować
+3 #2 Mieszkaniec 2020-09-21 20:58
A może by tak doświetlić Barwałd Górny do granicy w stronę Stryszowa?Bo ciemno jak .....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.