Na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec” zorganizowano dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotow
Setki turystów zapoznały się z pracą ratownika GOPR

Na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec” zorganizowano dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pogoda dopisała i setki turystów całymi rodzinami zapoznali się z trudną pracą ratowników. Przygotowano sporo atrakcji.

Jak zapowiadano, tak zrobiono. W niedzielę (20.09) Urząd Miejski w Wadowicach wraz z ratownikami Sekcji Wadowice Grupy Beskidzkiej zorganizowali zień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec” można było zapoznać się z trudną ale i ciekawą pracą ratowników górskich.

Pogoda dopisała , na szlaki wybrało się mnóstwo turystów całymi rodzinami, którzy mogli obejrzeć prezentacje Grupy Beskidzkiej GOPR, dowiedzieć się o trudnych sytuacjach na szlakach i jak udzielić pierwszej pomocy czy zobaczyć "na żywo" symulowaną akcję ratunkową.

Pokaz psów ratowniczych GOPR cieszył się sporym powodzeniem, sympatyczne czworonogi przyciągnęły tłumy najmłodszych. W przerwach między prelekcjami i pokazami była możliwość zapoznania się ze sprzętem używanym przez ratowników GOPR (karetka górska, pojazd czterokołowy quad, nosze itp.), jak również można było praktycznie uczestniczyć w ćwiczeniach z pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Ratownicy mają nadzieję, że zainteresowanie uczestników przełoży się na rozwagę i szybsze reagowanie na szlakach w przypadku niebezpiecznych sytuacji.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.