W Przybradzu (gmina Wieprz) w ciągu drogi powiatowej nr 1761K Graboszyce-Głębowice powstaje nowy most.
W Przybradzu powstaje nowy most. Będzie dłuższy i szerszy

W Przybradzu (gmina Wieprz) w ciągu drogi powiatowej nr 1761K Graboszyce-Głębowice powstaje nowy most. Zastąpi stary, wyeksplatowany, jeszcze drewniany, który wymagał gruntownego remontu. Nowy będzie solidny a dodatkowo powstanie przy nim chodnik.

Dotychczasowa przeprawa w Przybradzu (gmina Wieprz) była przestarzała i wąska, co znacznie utrudniało komfortową i bezpieczną komunikację. Dodatkowo w ostatnim czasie ze względu na bardzo duży stopień zużycia, ograniczono nośność obiektu do 10 ton. Co więcej, przy moście nie było chodnika. To się zmieni.

Zamiast obiektu dwuprzęsłowego o drewnianym pomoście, w tej chwili powstaje przeprawa o konstrukcji jednoprzęsłowej, żelbetowej. Nowy most będzie miał prawie 27 metrów długości. Jego całkowita szerokość wyniesie ponad 10 metrów zamiast dotychczasowych 5,7 m. Dodatkowo przy nowej przeprawie powstanie chodnik – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

To będzie solidna konstrukcja, która powinna służyć mieszkańcom korzystającym z tej drogi powiatowej przez długie dekady – dodaje członek zarządu powiatu Mirosław Sordyl.

Niedawno zakończyły się prace przy rozbiórce starego mostu. Teraz stawiany jest nowy. Roboty wykonuje firma ASIS z Krakowa. Z pracami powinna uporać się do połowy grudnia tego roku.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 1,2 miliona złotych. Powiat pozyskał na nią dofinansowanie rządowe w wysokości około 600 tysięcy złotych, resztę wyłoży ze swojego budżetu.

Dodajmy, iż budowa nowego mostu w Przybradzu to kolejna duża tego typu inwestycja prowadzona przez powiat w ciągu kilku ostatnich lat. Wcześniej zupełnie nowa przeprawa powstała m.in. we Frydrychowicach (2017 rok)  oraz Leśnicy (2018 rok) .

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Stachu 2020-09-18 21:42
A kiedy zrobicie drodze z Przybradza w kierunku frydrychowic i tomic???? Bo tam jest tragedia
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.