Od lipca trwa budowa nowego mostu nad Wieprzówką w Andrychowie w ciągu ulicy Beskidzkiej, za rondem So
Tak powstaje nowy andrychowski most

Od lipca trwa budowa nowego mostu nad Wieprzówką w Andrychowie w ciągu ulicy Beskidzkiej, za rondem Solidarności. Zobaczcie, jak powstaje nowa przeprawa, która ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Od lipca trwa budowa nowego mostu na Wieprzówce, leżącego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781 ulicy Beskidzkiej, za rondem Solidarności w Andrychowie. Inwestorem remontu jest  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaś wykonawcą prac firma Detal Mosty z Biertowic. Stara konstrukcja lata świetności miała już za sobą.

Kierowy nie mają łatwo, bo odcinek t został całkowicie zamknięty dla ruchu. Mieszkańcy Sułkowic, Targanic, Nowej Wsi i Kocierza muszą korzystać z objazdów  od ulicy Krakowskiej przez Żwirki i Wigury do Tkackiej lub od strony  Roczyn, albo z drugiej – od Sułkowic Środkowych przez ulicę Centralną.

Starą konstrukcję całkowicie rozebrano, dla pieszych wykonano w pobliżu kładkę, z której spora grupa mieszkańców przygląda się budowie. Prace idą sprawie, zainstalowano już stalowy szkielet nowego mostu, następnie budowlańcy wezmą się za umocnienie brzegów i przebudowę dojazdów.

Nowy most będzie jednoprzęsłowy, o konstrukcji płytowo-belkowej z czterema sprężonymi dźwigarami głównymi opartymi na żelbetowych podporach. Rozpiętość przęsła wyniesie 31,5 metra. Nośność przeprawy przewidziano na 50 ton. Ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Koszt jego powstania to około 4,5 miliona złotych.

Zobaczcie jak powstaje nowy most:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 haha 2020-09-16 13:33
no proszę jednak da się robić inwestycje bez niszczenia czy blokowania miasta
Warto zapamiętać
Cytować
+2 #2 Sprawiedliwy 2020-09-16 21:31
A w wadowicach most moze 2 może 3 razy większy tylko naprawiono za 11milionow brawoooo
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.