Po wielu latach starań, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie dokonał wyboru wykonawcy obwodnicy Zator
Dobra wiadomość również dla kierowców z naszego powiatu. Wybrano wykonawcę obwodnicy Podolsza

Po wielu latach starań, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie dokonał wyboru wykonawcy obwodnicy Zatora – Podolsza, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781. Umowa na razie nie została podpisana, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do jej finalizacji.

Dobra wiadomość również dla kierowców z powiatu wadowickiego, jeżdżących w kierunku Chrzanowa.  31 sierpnia tego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wyłonił w przetargu wykonawcę budowy obwodnicy Podolsza obok Zatora. O realizację zadania starało się 10 podmiotów, wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Banimex sp. z o. o. z Będzina.

Umowa na razie nie została podpisana, ma być zawarta w terminie nie krótszymi niż 10 dni od dnia przekazania wykonawcy zawiadomienia o wyborze, drogą elektroniczną. Wartość kontraktu to blisko 23 miliony złotych.

Termin wykonania inwestycji to 13 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił kilka miesięcy temu nowy przetarg na wykonanie obwodnicy. Umowa z poprzednim wykonawcą została zerwana po tym jak nie podął  on prac zgodnie z harmonogramem i zarządał dodatkowego wynagrodzenia. Poprzedni wykonawca  wykonał m. in. budowę małych mostów nad potokiem Rudzianka, budowę nowych skrzyżowań  i budowę dróg serwisowych.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.