Rada Powiatu Wadowickiego wycofała się z pomysłu sprzedaży terenów i budynków starego szpitala w Wa
Starostwo wycofało się ze sprzedaży starego szpitala. Jest inny pomysł na te tereny

Rada Powiatu Wadowickiego wycofała się z pomysłu sprzedaży terenów i budynków starego szpitala w Wadowicach przy ulicy Karmelickiej. Są inne plany na ten obszar miasta.

Rada Powiatu Wadowickiego zgodziło się wycofać uchwały sprzed kilku lat o sprzedaży nieruchomości przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach, na których znajdują się budynki starego, nieużywanego już szpitala. Jest nowy plan na te tereny.

Zarząd rozważa możliwość wyburzenia budynków i postawienia w tym miejscu nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach i jego agend. Posiada ono co prawda swoje lokale, ale nie w jednym miejscu a w kilku na terenie Wadowic (m.in. w byłym hotelu robotniczym przy ulicy Batorego, czy starych i nowych budynkach przy ulicy Mickiewicza). Stąd pomysł stworzenia jednej wspólnej siedziby i urzędów.

Przypomnijmy, że Rada Powiatu Wadowickiego w ubiegłym roku uchwałą zadecydowała o sprzedaży za 5 milionów złotych działek i budynków starego szpitala przy ulicy Karmelickiej. Lecznicę przeniesiono do nowych po drugiej stronie ulicy. Nie było jednak chętnych na zakup. Temat jest trudny, bo jak mówią nam znajomi architekci i inwestorzy, mimo, że teren jest atrakcyjny i położony w centrum miasta, ciężko wykorzystać do czegokolwiek stare wysłużone mury, w których w dodatku znajdował się oddział zakaźny. Mogłyby tu powstać np. hotel, nowe budynki mieszkalne, czy prywatne placówki medyczne.

Zarząd Powiatu ogłosił kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości. Cenę obniżono z 5 do 4,5 miliona złotych, jednak to nie przyciągnęło chętnych na zakup. Starostwo Powiatowe w Wadowicach zamówiło ekspertyzę w sprawie ewentualnego remontu. Chyba jednak nie ma to sensu, bo jak wyliczyli jej autorzy, kosztowałoby to ponad 20 milionów złotych.

Zobaczcie, jak wyglądają budynki i teren starego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-9 #1 Gg 2020-09-03 09:58
Bardzo dobry plan!
Cytować
+26 #2 dżołk 2020-09-03 14:13
Ale mają łeb. Najpierw wyremontowali dodatkowe lokale przy Mickiewicza, a teraz będą nową siedzibę budować. Czy Wadowice stać na bezsensowne pomysły starosty i ewentualne marnotrawienie publicznych pieniędzy? Czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w np.infrastruktu rę Jeziora Mucharskiego lub rozwój turystyki w powiecie i "trzepać kasę"=automatyc znie nowe miejsca pracy, rozwój drobnych przedsiębiorców ? Co do szpitala to kupiec w końcu się znajdzie...jedn ak może nie za miliony monet. P.S. po co ktoś miałby inwestować w hotel w Wadowicach skoro do tej pory nic oprócz rynku i przeciętnych kremówek nie oferuje się przyjezdnym? Po co tu spać? Co zatrzyma turystę na kolejny dzień? Przecież do Wadowic nawet się normalnie dojechać nie da (droga 52 to jakaś pomyłka). Halo! Pobudka państwo urzędnicy!
Cytować
+9 #3 Sprawiedliwy 2020-09-03 14:37
A teraz obecne budynki starostwa będą świecić pustkami
Cytować
+12 #4 Xxx 2020-09-03 20:46
To po co oni stawiali nowy budynek na Mickiewicza z taką pompą,jeśli tam nie ma miejsca dla urzędników??? Trzeba było powstrzymać się z budową i teraz na starym szpitalu wybudować budynek Marzeń!!! A w tej chwili moim zdaniem to parking wielopoziomowy płatny dla samochodów osobowych i autobusów z automatami do płacenia możliwością wykupienia abonamentu dla mieszkańców i pracowników którzy pracują w okolicach bo w mieście nie ma miejsca dla samochodów i przynajmniej kasa dla miasta.Wydaja pieniądze co nie przynosi zwrotów kosztów i przychodów..
Cytować
-1 #5 edek 2020-09-06 07:26
trzyli dalsze przepalanie podatkow podatnikow na pasorzytnicze urzedy ,gratuluje cwaniaka z popis
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.