Dane dotyczące dostępności łóżek COVID-owych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wskazują, że ak
Łóżka COVID-owe w Małopolsce. Władze województwa trzymają rękę na pulsie

Dane dotyczące dostępności łóżek COVID-owych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wskazują, że aktualnie nie występuje ryzyko braku miejsc dla osób wymagających hospitalizacji ze względu na zakażenie koronawirusem. Władze województwa trzymają jednak  rękę na pulsie.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz ze swoimi służbami na bieżąco monitoruje zabezpieczenie miejsc dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 w województwie małopolskim. Jest także w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz dyrektorami szpitali wojewódzkich i powiatowych.

Troska o zapewnienie fachowej opieki medycznej dla osób zakażonych koronawirusem jest naszym priorytetem. Każdy dzień swojej pracy zaczynam od sprawdzenia aktualnej liczby dostępnych łóżek COVID-owych w naszym regionie oraz zapoznania się z raportami Inspekcji Sanitarnej. Analizy za poprzedni tydzień wskazują, że liczba osób hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Zajętych jest około 350 z 431 łóżek. Jeszcze w minioną środę pod respiratorem było 17 pacjentów, a dziś (wtorek) jest ich 11. Wiele osób zakażonych koronawirusem przechodzi chorobę skąpo lub bezobjawowo. W izolatorium w Krakowie przebywa aktualnie 80 osób, a maksymalna liczba miejsc wynosi 319. Jednak my najbardziej cieszymy się z każdego Małopolanina, który powraca do zdrowia – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przedstawiciel rządu w terenie podkreśla swoją ogromną wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy codziennie z niezwykłym poświęceniem pomagają pacjentom zmagającym się z problemami zdrowotnymi. Jednocześnie wojewoda Kmita zaznacza, że spowolnienie rozwoju epidemii koronawirusa zależy również od postawy każdego z nas.

Zarówno teraz, na początku nowego roku szkolnego, jak i tej jesieni, a więc w okresie nasilonych infekcji, przestrzegajmy zaleceń służb sanitarnych, korzystajmy z płynów do dezynfekcji, nośmy maseczki w miejscach wskazanych przez Sanepid, a także zachowujmy dystans społeczny. Wszystkie te działania spowodują, że liczba zakażeń w naszym otoczeniu ma szansę być zdecydowanie zredukowana – podkreśla Łukasz Kmita.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.