Osoby uprawnione aktywowały już ponad 504 tysięcy bonów na łączną kwotę 431 milionów złotych. O
Ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Osoby uprawnione aktywowały już ponad 504 tysięcy bonów na łączną kwotę 431 milionów złotych. Obsługa bonu odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS wydał ponad 504 tysięcy bonów o łącznej wartości ponad 431 milionów złotych. Beneficjenci wykonali już ponad 50 tysięcy płatności bonami na łączną kwotę 36 milionów złotych. Do tej pory zgłosiło się ponad 13,6 tysiąca podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu. Obsługa bonu odbywa się przez PUE ZUS. Aby skorzystać z programu nie trzeba składać wniosku.

Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500+. Dlatego ważne jest, aby przed aktywacją bonu sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby.

Czasem – w zależności od monitora – nie widać zakładki od razu. W zakładce [Ogólny] w menu bocznym po lewej stronie na dole strony znajduje się szara strzałka skierowana w dół – trzeba ją nacisnąć.

Przy aktywacji bonu trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i numer telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazywany jest kod obsługi płatności. Trzeba go podać kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest  wysłany esemesem.

Na każde dziecko przysługuje bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku  i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.