Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Termowad", dostarczającej ciepło na terenie gminy Wadowice ma no
Gminna spółka Termowad ma nowego prezesa

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Termowad", dostarczającej ciepło na terenie gminy Wadowice ma nowego prezesa.

Kilka dni temu Zbigniew Piskorz został nowym prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Termowad. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Korkowskiego, który szefował spółce od czerwca 2017 roku, był wybrany jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego, a któremu kończyła się kadencja.

Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej (studia magisterskie Elektryfikacja i Automatyzacja Kopalń oraz podyplomowe Automatyka Elektroniczna), Politechniki Śląskiej (studia podyplomowe z zakresu zarządzania i organizacji energetyki Elektroenergetyka w warunkach przemian gospodarczych) i Politechniki Warszawskiej (studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, w sektorze energetycznym). W roku 2005 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH uzyskał stopień doktora inżyniera nauk technicznych.

Pracował między innymi w Elektrociepłowni Kraków, gdzie przeszedł wszystkie szczeble zawodowe – od elektromechanika, aż do Kierownika Oddziału Inżynierii dla PGE Energia Ciepła S.A. Pracował również jako wykładowca uniwersytecki na Politechnice Krakowskiej, gdzie prowadził zajęcia na temat automatyzacji procesów cieplnych na Wydziale Mechanicznym. Jest autorem szeregu publikacji naukowych z tego zakresu. Wyróżniony licznymi nagrodami, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi i odznaką honorową „Zasłużony Dla Energetyki”.

To kolejna zmiana w tej gminnej spółce. Rok temu burmistrz Bartosz Kaliński zmienił również jej dotychczasową Radę Nadzorczą. Jej przewodniczącym został Piotr Kołcon, zaś członkami Marcin Adamczyk i Bartłomiej Tkacz. Cała trójka to zaufani ludzie włodarza, Bartłomiej Tkacz jest również dyrektorem kancelarii burmistrza Kalińskiego.

Zobacz: Termowad rozebrał swój słynny komin (WIDEO)

Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Termowad jest spółką powstałą po wyodrębnieniu się Zakładu Energetyki Cieplnej w Wadowicach z Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bielsku-Białej. Powstała 5 maja 1992 roku. Posiada koncesje na wytwarzanie, przesyłanie i dystrybucję ciepła na terenie gminy Wadowice. 100% udziałów w niej posiada gmina Wadowice.

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik, Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 Prawda 2020-07-30 01:26
No to szykujcie sie na podwyżki
I pamiętajcie że każdemu z 8k wyborców ciula możecie dać w mordę
peace yo

swoją drogą aż dziwne że ciul sam siebie nie mianował prezesem haha
Cytować
+24 #2 Kaśka B. 2020-07-30 08:25
A skąd on jest? Czy to kolejny fachowiec spod Oświęcimia?, bo w Gminie Wadowice same nieuki?
Cytować
+20 #3 koleś 2020-07-30 10:52
no i kolejny koleś obstawiony w spółce gminnej ,partyjniaki tak mają ,wybraliście to macie :sad:
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.