Sporo przedsiębiorców z naszego regionu wzięło pożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych w ramach t
Brałeś pożyczkę w PUP? Zostanie umorzona bez konieczności składania wniosku

Sporo przedsiębiorców z naszego regionu wzięło pożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych w ramach tarczy antykryzysowej. Według nowych przepisów, nie będą oni musieć składać wniosku o jej umorzenie.

Spora ilość przedsiębiorców z powiatu wadowickiego skorzystała z pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych w ramach tarczy antykryzysowej, przygotowanej przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Podpisują umowę z urzędem pracy prowadzący działalność gospodarczą miał możliwość wnioskowania o umorzenie przyznanej pomocy. Warunkiem umorzenia było prowadzenie firmy przez kolejne trzy miesiące od dnia podpisania umowy, po tym okresie przedsiębiorca miał 14 dni na złożenie wniosku. Sporo przedsiębiorców stresowało się pilnowaniem tego terminu. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie.

W związku ze zmianą ustawy "Covid-19", pożyczka wraz z odsetkami podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki (za dzień udzielenia pożyczki przyjmuje się dzień jej wypłaty). Umorzenie pożyczki nastąpi z urzędu, bez konieczności składania wniosku o umorzenie. Powiatowy Urząd Pracy poinformuje także przedsiębiorcę o umorzeniu.

Jakj poinformował PUP, do tej pory w ten sposób umorzył on już  pożyczki o łącznej wartości ponad 2,2 miliona  złotych.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Zbyszek 2020-07-28 16:54
Składałem 13 mają i dotej pory tylko czekam i czekam,raz wysłali ze rejestrują 12,13 maja i myślę że dużo ludzi co składali to się nie doczeka z ciołka warszawa
Cytować
+2 #2 Kris 2020-07-29 08:12
Ja złożyłem wniosek i za 2dni miałem pożyczkę na kacie jestem z powiatu Lubańskiego Dolny Śląsk
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.