Sejm  przyjął część senackich poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Ustawa czeka teraz n
Bon turystyczny. Ustawa czeka na podpis prezydenta

Sejm  przyjął część senackich poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. ZUS ma utworzyć, dostosować i utrzymać infrastrukturę informatyczną związaną z bonem. Kto dostanie taki bon?

W środę (15.07) sejm  przyjął część senackich poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Po podpisaniu przez prezydenta ustawy o bonie turystycznym system informatyczny ZUS będzie gotowy do wypłaty pierwszych świadczeń na koniec lipca. Pierwsze płatności będzie można wykonać na koniec miesiąca, początek sierpnia – powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

Bon turystyczny wynosi 500 złotych na każde dziecko oraz dodatkowo 500 złotych na dziecko niepełnosprawne. Bonem Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w kraju. Jest on ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

Prawo do bonu ustali Polska Organizacja Turystyczna za pomocą systemu udostępnionego jej przez ZUS i na podstawie informacji z bazy danych MRPiPS m.in. dotyczących programu "Rodzina 500 plus".

Po wejściu w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym minister rozwoju ogłosi, od kiedy podmioty turystyczne i organizacje pożytku publicznego będą mogły rejestrować się w systemie informatycznym i od kiedy będzie można korzystać z bonów. Obecnie ZUS prowadzi intensywne prace przygotowawcze do wdrożenia przedsięwzięcia.

Bon zostanie wygenerowany po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli podobnie, jak w przypadku programu 500+. Przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia oraz dla dzieci z niepełnosprawnością. Bon zostanie przekazany SMS na podany przez starającego się o niego numer telefonu, bądź e-mailem na podany adres mailowy.

Według zapewnień rządu, branża otrzyma pieniądze na konto od momentu, kiedy zapłaci się bonem, najdalej do 14 dni od momentu wykonania płatności


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Antek Z. 2020-07-19 03:32
Plebs zakasał rękawy. Im 500, 300, tarcze, PiSem jakoś nie śmierdzą. Biorą bez zastanowienia i opamiętania. Percepcja wybiórcza.
Cytować
-1 #2 300 2020-07-19 08:30
I ktoś ma jeszcze wątpliwości że pis to czysty socjalizm? Socjalizm to gra wstępna do komunizmu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.