Od prawie roku powiat chce sprzedać teren i budynki przy ulicy Karmelickiej po starym szpitalu w Wadowic
Co dalej ze starym wadowickim szpitalem? Niektórzy proponują... wyburzenie

Od prawie roku powiat chce sprzedać teren i budynki przy ulicy Karmelickiej po starym szpitalu w Wadowicach. Niestety nie ma chętnych. Niektórzy proponują... wyburzenie.

Od kilku lat budynki starego wadowickiego szpitala przy ulicy Karmelickiej stroją puste i niszczeją. Lecznicę przeniesiono do nowych po drugiej stronie ulicy.

Rada Powiatu Wadowickiego co prawda w ubiegłym roku uchwałą zadecydowała o sprzedaży za 5 milionów złotych działek i budynków starego szpitala. Póki co nie ma chętnych. Temat jest trudny, bo jak mówią nam znajomi architekci i inwestorzy, mimo, że teren jest atrakcyjny i położony w centrum miasta, ciężko wykorzystać do czegokolwiek stare wysłużone mury, w któych w dodatku znajdował się oddział zakaźny. Mogłyby tu powstać np. hotel, nowe budynki mieszkalne, czy prywatne placówki medyczne.

Zarząd Powiatu ogłosił  kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości. Cenę obniżono z 5 do 4,5 miliona złotych, jednak dalej nie ma chętnych. Starostwo Powiatowe w Wadowicach zamówiło ekspertyzę w sprawie ewentualnego remontu. Chyba jednak nie ma to sensu, bo jak wyliczyli jej autorzy, kosztowałoby to ponad 20 milionów złotych.

W grę wchodzi tęż wyburzenie starych, nikomu niepotrzebnych budynków, co w efekcie pozwoliłoby uzyskać bardzo atrakcyjną działkę w centrum miasta, którą łatwiej byłoby sprzedać. Co z tego wyniknie, pokaże czas.

Zobaczcie, jak wyglądają budynki i teren starego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach:

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Arek 2020-07-10 13:48
Zburzyć i wybudować parking z prawdziwego zdarzenia bezpłatny dla mieszkańców gminy
Cytować
+9 #2 Gg 2020-07-10 16:37
Zrównać z ziemią a pózniej cokolwiek zrobić. Ten budynek sie do niczego juz nienadaje ściany przesiakniete syfem.
Cytować
0 #3 Urbex 2020-07-11 07:38
A do czasu decyzji zezwolić na eksplorację urbex.
Cytować
+6 #4 Jt 2020-07-11 11:30
A moze by tak zrobic w Wadowicach z prawdziwego zdarzenia przychodnie gdzie ludzie mogliby sie leczyc a nie jezdzic po innych miastach czy nawet wojewodztwach Wadowice powinno byc przykladem ze mozna cos zrobic a nie wszystko tylko niszczyc!
Cytować
+1 #5 j23 2020-07-20 21:10
co to jest 20mln - skoro kaliński buduje "ścieżkę rowerową" 6,5km za tylko 9mln zł z której mało kto będzie korzystał bo kto chce wąchać spaliny z obwodnicy. Społeczeństwo się starzeje więc opieka medyczna powinna być priorytetem.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.