Zakończyły się prace związane z przebudową ważnej drogi gminnej łączącej dwie miejscowości Leń
Droga Leńcze-Przytkowice po remoncie jak nowa

Zakończyły się prace związane z przebudową ważnej drogi gminnej łączącej dwie miejscowości Leńcze i Przytkowice. Na odcinku 1 km 400 metrów  dokonano generalnego remontu nawierzchni jezdni, remontu zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodnika i przystanków autobusowych.

Zakończyły się prace związane z przebudową ważnej drogi gminnej łączącej dwie miejscowości Leńcze i Przytkowice. Na odcinku 1 kilometra 400 metrów  dokonano generalnego remontu nawierzchni jezdni, remontu zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej, budowę chodnika i przystanków autobusowych.  Wartość  robót wyniosła 2 miliony 744 tysięcy  złotych, na ten cel pozyskano dotację w wysokości aż 2 milionów 195 tysięcy złotych. Przebudowa była możliwa dzięki pozyskanej przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po przebudowie droga gminna Leńcze-Przytkowice zyskała zupełnie nowy wygląd i stała się bezpieczniejsza, położono nową nawierzchnie, poszerzono jezdnię, zyskali również piesi bowiem na całej długości drogi położono chodnik, zadbano też o wykonanie zjazdów do posesji, wykonano na całym odcinku kanalizację deszczową, powstały zatoki autobusowe – mówi burmistrz Augustyn Ormanty.

W ramach zadania wprowadzono aktualizację organizacji ruchu i zamontowano urządzenia poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W czwartek (2.07)  dokonano odbioru inwestycji, w której wzięli udział min.: burmistrz Kalwarii Zebrzydowskie Augustyn Ormanty, radna Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Jolanta Krzeszowska Mirocha, Mariusz Janczar – kierownik budowy z firmy DROGBUD Spytkowice.

Poza zakończonym remoncie wspomnianej drogi gminnej Leńcze - Przytkowice,  do końca wakacji zostanie przebudowana ulica Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a niebawem rozpoczną się remonty kolejnych dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej i Zebrzydowicach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.