OSP  w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała dotację na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego  w wysoko
OSP Kalwaria Zebrzydowska z dotacją na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego

OSP  w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała dotację na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego  w wysokości 310 tysięcy złotych  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych.

Wniosek o dofinansowanie został przygotowany przez Zespół Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Otrzymane dofinansowanie obejmuje zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożenia.

Warto dodać, że w budżecie gminy Kalwaria Zebrzydowska, została już zagospodarowana kwota 350 tysięcy złotych, dzięki wspomnianemu montażowi finansowemu oraz innym środkom, realnym staje się zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kalwaria Zebrzydowska, która w tym roku świętuje Jubileusz 140-lecia swojego założenia.

- Środki własne OSP Kalwaria Zebrzydowska - 50 tysięcy złotych.
- Wkład Gminy - 350 tysięcy złotych.
- Dotacja z KSRG - 50 tysięcy złotych.
- Środki WFOŚiGW - 310 tysięcy złotych.ł

 

W województwie małopolskim służbę pełni ponad 70 tysięcy druhów, którzy funkcjonują w 1360 jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Aby mogli jeszcze sprawniej działać, trafią do nich nowoczesne samochody bojowe.

Na potrzeby małopolskich druhów zakupione zostaną 52 wozy strażackie o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych. Uroczystego przekazania promes Ochotniczym Strażom Pożarnym z naszego województwa dokonał w piątek (26.06) wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

W pomoc w pomyślnej finalizacji zakupu nowego wozu strażackiej dla OSP Kalwaria Zebrzydowska, zaangażowali się poseł Filip Kaczyński, radny Marcin Zadora oraz prezes Piotr Śliwa i naczelnik Piotr Buśko.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Kolarz 2020-06-30 11:14
Dziękujemy Pani Filipie.
Cytować
-7 #2 harry 2020-06-30 12:23
Rozdawnictwo w czasach wyborów kwitnie .
Cytować
-7 #3 lol 2020-06-30 14:36
Cytat:
Dziękujemy Pani Filipie.
Jaki filipie? co ty chory ułomny jesteś ?
Cytować
+7 #4 Kolarz 2020-06-30 20:26
Cytuję lol:
Cytat:
Dziękujemy Pani Filipie.

Jaki filipie? co ty chory ułomny jesteś ?
W pomoc w pomyślnej finalizacji zakupu nowego wozu strażackiej dla OSP Kalwaria Zebrzydowska, zaangażowali się poseł Filip Kaczyński, radny Marcin Zadora oraz prezes Piotr Śliwa i naczelnik Piotr Buśko.
Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?
Cytować
-7 #5 Ania 2020-06-30 20:53
jawna korupcja...
...za własne pieniądze...prz ecież te wozy należą się każdej jednostce ....sięgamy dna...
Cytować
0 #6 Prawda 2020-07-02 11:54
Cytat:
W pomoc w pomyślnej finalizacji zakupu nowego wozu strażackiej
Jaka pomoc chory psychicznie pojebie no powiedz mi jakaś on kurwa pomoc zrobił
Opierdolił laske ? takie było jego zaangażowanie
Czy on cokolwiek w ogóle zrobił po za szczerzeniem swojego wstrętnego ryja ?
Nie wydaje mi się jak i innym myślącym ludziom
Tak ze bez kłamstw i propagandy proszę
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.