Tylko jeden podmiot, konsorcjum z firmą wiodącą Arco System z Oświęcimia oraz – INTRAVI z Żywca z
Tylko jedno konsorcjum chce remontować andrychowski Pałac Bobrowskich

Tylko jeden podmiot, konsorcjum z firmą wiodącą Arco System z Oświęcimia oraz – INTRAVI z Żywca zgłosiło się do przetargu na rewitalizację Pałacu Bobrowskich w Andrychowie.

W czwartek (25.06) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie nastąpiło otwarcie kopert, a właściwie to jednej, w przetargu na rewitalizację Pałacu Bobrowskich: do zadania zgłosiło się tylko bowiem tylko jeden podmiot.

Do zamówienia w systemie „zaprojektuj i wybuduj” obejmującego wykonanie projektu, uzyskania pozwolenia na budowę i przeprowadzenie rewitalizacji pałacu zgłosiło się konsorcjum z firmą wiodącą Arco System z Oświęcimia oraz drugą – INTRAVI z Żywca.

Oferta, która wpłynęła opiewa na 24 miliony 413 tysięcy jeden złoty i trzynaście groszy. Będzie ona poddana ocenie, będziemy się zastanawiać nad ewentualnym rozstrzygnięciem postępowania – powiedział szef komisji przetargowej a także kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Szymon Wnęczak

Władze miasta cieszą się, że wpłynęła chociaż jedna oferta, bo jak podkreślono,  sytuacja na rynku tego typu inwestycji nie jest łatwa. W ciągu miesiąca powinny zapaść decyzje w sprawie oferty przetargowej oraz dalszych losów tej inwestycji.

Przypomnijmy, że kilka lat temu spadkobiercy rodziny Bobrowskich w postępowaniu administracyjnym odzyskali pałac w Andrychowie, który po wojnie odebrała im władza komunistyczna na mocy ustawy o reformie rolnej. Przez wszystkie te lata nieruchomość była we władaniu skarbu państwa, a w ostatnich dziesięcioleciach użytkownikiem była gmina Andrychów.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zaproponował wtedy, że gmina za ponad 4 miliony złotych odkupi do Bobrowskich prawa do zamku. Zawarto porozumienie.  Spadkobiercy również wtedy formalnie przejęli pałac i odebrali od niego klucze, a następnie wynajęli gminie za symboliczną kwotę obiekt, który jest we władaniu Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie na mocy umowy dzierżawy.  Pierwsza transza za pałać – ponad 1 milion złotych - ma zostać przekazana wkrótce spadkobiercom.

Gmina Andrychów ma otrzymać 8 milionów złotych dotacji z funduszy unijnych na ten cel,  resztę trzeba będzie dołożyć z budżetu  gminy. 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.