Wracają pociągi na modernizowaną linię Chabówka - Zakopane. Nowe perony w Lasku i Nowym Targu, wraz
Do Zakopanego  pociągiem od 26 czerwca

Wracają pociągi na modernizowaną linię Chabówka - Zakopane. Nowe perony w Lasku i Nowym Targu, wraz z wcześniej przebudowanymi, ułatwią dostęp do kolei. Pociągi pojadą nowym torem między Skawiną a Suchą Beskidzką oraz Sieniawą a Nowym Targiem i Szaflarami.

Od piątku (26.06) na trasie Kraków - Zakopane przez powiat wadowicki będą bezpośrednie wakacyjne połączenia dalekobieżne min. z Gdyni, Gdańska i z Warszawy oraz  kursy regionalne. Prace na jednotorowej linii Chabówka – Zakopane oraz między Skawiną a Suchą Beskidzką zaplanowano tak, by podróże pociągiem były możliwe latem i zimą.

Nowymi torami będziemy podróżować ze Skawiny do Suchej Beskidzkiej oraz między Sieniawą a Nowym Targiem i Szaflarami. Podróżni łatwiej wsiądą do pociągów z nowych peronów w Lasku i w Nowym Targu. Letnie podróże kolejową zakopianką ułatwi również dodatkowy przystanek Radziszów Centrum, który od grudnia zwiększył mieszkańcom dostęp do kolei.

Podczas letnich wyjazdów na Podhale podróżni skorzystają także z efektów wcześniejszych prac. Do dyspozycji są wygodne stacje i przystanki: Rzozów, Radziszów, Wola Radziszowska, Podolany, Leńcze, Przytkowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Stronie, Stryszów. Wyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów oraz aut, zapewnia blisko 60 zmodernizowanych przejazdów kolejowo-drogowych między Skawiną a Suchą Beskidzką. Po wakacjach prace będą kontynuowane na linii Chabówka-Zakopane. Rozpocznie się także realizacja trzeciego odcinka między Suchą Beskidzką a Chabówką.

Skrócenie czasu podróżowania, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa oraz dostępności do kolei, to najważniejsze cele inwestycji PLK na liniach do Zakopanego. Na modernizację kolejowej „zakopianki”, w ramach projektu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka  - Zakopane”, przeznaczono przeszło 1,1 miliarda złotych netto. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Roboty budowlane pomiędzy Skawiną a Suchą Beskidzką już się zakończyły. W grudniu PLK podpisały umowę z wykonawcą na realizację ostatniego odcinka, pomiędzy Suchą Beskidzką a Chabówką. Po fazie projektowej, w drugiej połowie roku ruszą roboty budowlane.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest w 2023 roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-11 #1 Prawda 2020-06-24 11:11
Cytat:
Do Zakopanego pociągiem od 26 czerwca
O ile wcześniej ciul z lączan nie zniszczy dworca czy całego miasta doszczętnie :(
Cytować
-4 #2 Święta prawda 2020-06-24 11:29
Cytuję Prawda:
Cytat:
Do Zakopanego pociągiem od 26 czerwca

O ile wcześniej ciul z lączan nie zniszczy dworca czy całego miasta doszczętnie :(
Oto jest pytanie?
Głosuj na Bosaka!!!
Cytować
-1 #3 Fornalik 2020-06-24 11:44
Cytuję Prawda:
Cytat:
Do Zakopanego pociągiem od 26 czerwca

O ile wcześniej ciul z lączan nie zniszczy dworca czy całego miasta doszczętnie :(
Ale którego, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Zakopanego?
Cytować
-2 #4 opinia 2020-06-24 12:14
co z tego jak w lipcu i sierpniu nie jedzie pociąg nawet do Bielska ani Krakowa, nie mówiąc o Zakopanym

dobra zmiana!
Cytować
-2 #5 Prawda 2020-06-24 13:24
Cytat:
Oto jest pytanie?
Głosuj na Bosaka!!!
Podoba mi się twój styl ;)
Ciekawe czy ludzie będą na tyle rozgarniecie ogarnięci żeby zmienić coś w tel Polsce
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.