Od lutego tego roku trwa remont ulicy Lwowskiej, głównej ulicy Wadowic. Zobaczcie jak wygląda postęp
Tak wygląda remont ulicy Lwowskiej

Od lutego tego roku trwa remont ulicy Lwowskiej, głównej ulicy Wadowic. Zobaczcie jak wygląda postęp prac po kilku miesiącach.

W połowie lutego tego roku rozpoczął się remont ulicy Lwowskiej w Wadowicach. Aktualnie prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ulicami Poprzeczną i Legionów do skrzyżowania z ulicą Putka. Ruch odbywa się tylko w kierunku mostu na Skawie, aby dostać się do centrum miasta, kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Budowlańcy wymieniają aktualnie na tym odcinku kanalizację, w tych miejscach, gdzie ona przebiega ściągnięto nawierzchnię, po wymianie położono asfalt. Jednocześnie trwają prace związane z chodnikami po obu stronach jezdni.

Tak to obecnie wygląda:

Przypomnijmy, że po remoncie centralna ulica w naszym mieście ma się zmienić nie do poznania i stanie się wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji . Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Remont ma objąć odcinek od skrzyżowania z ulicą Wojtyłów i Aleją Matki Bożej Fatimskiej aż do skrzyżowania z ulicą Putka. Na odcinku o długości 1 kilometra ma być wymieniona konstrukcja drogi i nawierzchni a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i legionów powstanie rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowana zostanie sieć oświetleniowa, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED.

W ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”: ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Koszt prac to blisko 15 milionów złotych, z czego aż 6,2 miliona złotych to dofinansowanie, które gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku.

Warto dodać, że sam pomysł remontu ulicy jak i projekt powstał jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Głos 2020-06-24 23:59
Pomysłu huśtawek wzdłuż drogi zupełnie nie rozumiem ...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.