Kalwaria Zebrzydowska otrzymała z  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wsparcie w wysoko
Ponad milion złotych dotacji na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii

Kalwaria Zebrzydowska otrzymała z  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wsparcie w wysokości ponad miliona złotych w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Dzięki otrzymanym środkom finansowym zostanie dokończona budowa Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób.

Złożony przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wniosek otrzymał wsparcie w wysokości 1 miliona 66 tysięcy  złotych, wcześniej, w 2019 roku,  gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotacje z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 miliona złotych, dzięki tym środkom w Kalwarii Zebrzydowskiej na działce gminnej przy Alei Jana Pawła II powstaje ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Zakończyliśmy już I etap prac, który polegał na wybudowaniu obiektu w stanie surowym zamkniętym zagospodarowaniu terenu, wykonaniu przyłączy do mediów. Zakończenie II etapu prac zaplanowano na koniec 2020 r, w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg związany z pracami wykończeniowymi. Chcę serdecznie podziękować ministerstwu, panu ministrowi, panom wojewodom, panu posłowi Filipowi Kaczyńskiemu za skuteczne rekomendacje oraz radnemu Marcinowi Zadorze. Taka partnerska współpraca zaowocowała i przynosi efekty – mówił burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Powstający ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych, ma być miejscem, w którym osoby niepełnosprawne będą uczyć się samodzielności, nabywać umiejętności niezbędnych w codziennym życiu czy nawet przygotować się do pracy zawodowej, co jest niezwykle ważne.

W poniedziałek (22.06)   w Małopolsce gościł sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. W czasie spotkania  przekazano dotację w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.Wiceminister  przekazując promesę dla gminy Kalwaria Zebrzydowska na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy na 30 miejsc, dodał, że jest to prawdziwa „wisienka na torcie”, minister zapewnił również, że przyjedzie na otwarcie ośrodka.

W wydarzeniu uczestniczyli również: poseł Urszula Rusecka, poseł Filip Kaczyński, senator Wiktor Durlak i wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Mieszkaniec 2020-06-23 11:09
Jest to zasługa burmistrza Kalwarii Augustyna Ortmantego. Wielkie dzięki Panie burmistrzu życzymy zdrowia pomyślności.
Cytować
+1 #2 Miejski 2020-06-23 14:27
Dziadów z pis maski nie obowiązują?
Cytować
+1 #3 dd 2020-06-24 08:06
w prywatnych rękach za milion powstałyby dwa takie budynki. Co państwowe to nie nie rentowne. państwo oszukuje mnożąc koszty
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.