Rząd ogłosił IV etap odmrażania gospodarki. Nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po przerw
Maseczki idą w odstawkę. Ruszają kina, teatry, baseny i siłownie

Rząd ogłosił IV etap odmrażania gospodarki. Nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po przerwie ruszają kina, teatry, opery,  baseny, siłownie, parki rozrywki, sauny, solaria i salony masażu oraz tatuażu.

W środę (27.05) przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Piotra Glińskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zaprezentowano na niej IV etap odmrażania gospodarki związany z epidemią koronawirusa.

Od soboty (30.05)  w przestrzeni ogólnodostępnej nie będzie trzeba zasłaniać ust ani nosa, jeśli zostanie zachowany 2 metrowy dystans. Również od tego dnia
zniesione zostają ograniczenia w handlu, bez limitów osób w sklepach, gastronomii oraz w kościołach. W sklepach, kościołach i kinach maseczki oraz odpowiedni dystans będą nadal obowiązywać.

Jeśli w przestrzeni otwartej bezie  możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Można więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowany bezie odpowiedni dystans społeczny. Jeśli nie da się go zachować, nadal trzeba zasłaniać usta oraz nos.

Zasłaniać usta i nos trzeba także nadal w:
· autobusach i tramwajach,
· sklepach,
· kinach i teatrach,
· salonach masażu i tatuażu,
· kościołach,
· urzędach

Nie trzeba zasłaniać ust ani nosa:
· w pracy – jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.
· w restauracji lub barze – gdy zajmiesz miejsce przy stole.

Możliwe będą także zgromadzenia do 150 osób, w tym koncerty plenerowe.

Od soboty 6 czerwca będzie także możliwość otwarcia kin, teatrów, filharmonii, cyrków, klubów, fitness, salonów masażu, solariów, obiektów sportowych (widownia do 50%) z wyjątkiem dyskotek i klubów, które nadal pozostaną zamknięte.

Od tego dnia będzie możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów, natomiast tak jak w kinach, teatrach operach oraz baletach przy zapełnieniu tylko 50% miejsc i obowiązku noszenia maseczek.

Można organizować wesela i inne uroczystości rodzinne do 150 gości bez obowiązku noszenia maseczki.


 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Zet 2020-05-27 14:24
A to ciekawe. Nachapali się mandatami od ludzi. Szumowski pewnie już sprzedał te trefne maseczki albo kończy sprzedawać to już powoli nie trzeba ich nosic. Teraz nawet twierdzą że to nie było nakazane tylko zalecane ich noszenie. A to dlatego bo ludzie widzą co robi duda szumowski andrusiewicz morawiecki i kaczyński. Sami wprowadzili te nakazy pod groźbą mandatów. I sami ich nie przestrzegali. Gdzie kary dla nich. Teraz twierdzą że to zalecenia nie nakazy. Kpina jakaś. Ludzie nie powinni płacić tych mandatów za brak masek zgromadzenia i przemieszczanie się. Bo tą wielka piątka oszustów ukarana nie została
Cytować
+1 #2 fajniejest 2020-05-27 16:25
Gdy w Polsce było kilku zakażonych dziennie wprowadzono ZAKAZY , ograniczenia itd. gdy zarażeń jest 400-500 dziennie, a zgonów kilka-kilkanaśc ie dziennie ograniczenia zostają zniesione . Czego nie rozumiecie ??? Wybory MUSZĄ się odbyć !!.
Cytować
0 #3 Gryf 2020-05-27 17:06
Biadolono że zabiera się ludziom wolność, nakazuje różne rzeczy, teraz wycofują obostrzenia, to jeszcze większe biadolenie.
Cytować
+4 #4 Tadeusz 2020-05-28 01:41
Ciekawe w wielu krajach było noszenie maseczek ale np.australii prawie nikt nie nosił maseczek zamknięto tylko stany i się wszystko uspokoiło
Cytować
-1 #5 Kot Maciej 2020-05-28 09:54
Teatr ze sprowadzeniem Najwiekszym samolotem swiata za grube miliony zakonczony. Teraz nalezy posprzatac GL..no ktore przylecialo. MITOMANI ciag dalszy! Biedny bos Glupi! BUTA maszeruje przed upadkiem
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.