Gmina Wadowice ogłosiła przetarg na wykonanie projektu technicznego dwukilometrowej drogi gminnej „Na
Burmistrz zapowiada nową drogę. Połączy Ponikiew z Gorzeniem i Zawadką

Gmina Wadowice ogłosiła przetarg na wykonanie projektu technicznego dwukilometrowej drogi gminnej „Na Iłowiec”, która ma połączyć Ponikiew z Gorzeniem Dolnym i Zawadką.

Gmina Wadowice chce wybudować nową asfaltową drogę „Na Iłowiec”. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu technicznego na przebudowę 2-kilometrowego odcinka drogi gminnej, która ma połączyć Ponikiew z Gorzeniem Dolnym i Zawadką.

Przetarg obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy), który pozwoli gminie Wadowice wykonać wszelkie niezbędne roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej  wraz z uzyskaniem prawomocnego zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej.

Szutrowa ścieżka, po której przejazd samochodem jest praktycznie niemożliwy, zostanie w całości zalana asfaltem. W ramach przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować również m.in. chodnik, oświetlenie drogowe, nowe zjazdy, przepusty oraz umocnienia skarp nasypu – zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Oferty projektanci mogą składać do 15 czerwca  do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi jeszcze tego samego dnia w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, o godzinie 11:00.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+25 #1 Radek 2020-05-22 12:58
Rzeczywiście potrzebna droga. Może jeszcze asfalt na Leskowiec wyleją?
Cytować
+30 #2 Turysta 2020-05-22 13:17
Komuś tam odbiło solidnie. Idiotyzmy
Cytować
+27 #3 Wojtek 2020-05-22 13:42
Jeżeli jest wypadek na krajówce to tamtędy kierowane są objazdy
Cytować
+12 #4 A 2020-05-22 13:43
Zapewne część ruchu z Ponikwi pójdzie tamtędy, a gdy korek w mieście to i z 28
Cytować
+7 #5 Karol 2020-05-22 16:31
Czaad pomysł, z Choczni koło kościoła, przez Zawadke koło stadionu, Gorzeń koło trafoka i cyk na Suchą, Będzie skrót na czas korków!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.