Remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach wchodzi w kolejny etap. Niestety oznacza to kolejne utrudnienia dl
Drukuj
Ulica Sienkiewicza będzie zamknięta. Zobaczcie wyznaczone objazdy

Remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach wchodzi w kolejny etap. Niestety oznacza to kolejne utrudnienia dla kierowców, bo zostanie ona zamknięta w całości. Zobaczcie zaplanowane objazdy.

Ważna informacja dla kierowców. Od poniedziałku (25.05) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. W pierwszym etapie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz zlikwidowane miejsca postojowe. Dojazd w kierunku ulicy Sikorskiego będzie możliwy tylko do rejonu Alior Banku. Następnie wraz z rozwojem robót, zamykane będą kolejne odcinki ulicy.


Objazd od ulicy Lwowskiej w kierunku ulicy Sikorskiego poprowadzono przez Plac Jana Pawła II, ulice Mickiewicza, Batorego. Natomiast od ulicy Sikorskiego w kierunku Lwowskiej dojazd będzie możliwy przez Plac Obrońców Westerplatte, ulicą Krakowską która na czas robót stanie się ulicą dwukierunkową, ulicą Teatralną oraz ulicą Wojtyłów. Na każdym z etapów robót  Wykonawca – na tyle, na ile będzie to możliwe – zapewni dojazd do obiektów handlowych, posesji mieszkańców oraz przejazd służb ratunkowych. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia inwestycji.

 

Wykonawca inwestycji – firma Strabag równolegle prowadzi prace podziemne na placu przy tzw. „starej Rzeźni”, który został zamknięty dla parkujących tam samochodów. Prace te związane są z budową przepompowni wód deszczowych, separatora i osadnika. Są to roboty specjalistyczne i czasochłonne. Budowlańcy wiercą otwory na głębokość do 12 metrów. Druga firma – „INŻ-BUD” z Grzechyni  za kwotę 1,84 miliona złotych wybuduje tutaj największy parking w gminie Wadowice, na około 130 miejsc postojowych.

W ramach podpisanej umowy firma Strabag przebuduje całą ulicę Sienkiewicza o długości 650 metrów i wszystkie skrzyżowania. Po obu stronach drogi powstaną nowe chodniki, a naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 – nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż całej ulicy odnowione zostaną parkingi, łącznie ponad 80 miejsc, z których część dostosowana będzie dla osób niepełnosprawnych.

W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z budową wspomnianej przepompowni wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Ulica Sienkiewicza to droga powiatowa, zatem modernizacja realizowana jest wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach.

Łączny koszt całej inwestycji wynosi około 11 milionów złotych, z czego: 5,5 miliona złotych to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, blisko 3,6 miliona złotych pochodzi ze środków gminy Wadowice (w tym dokapitalizowanie Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) i blisko 2 miliony złotych z budżetu powiatu wadowickiego.


 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Sześć firm chce remontować andrychowski pałac

Rośnie popularność e-wizyt w ZUS

Remont ulicy Sienkiewicza opóźniony przez znaleziska archeologiczne

Testy antygenowe trafiły do naszego województwa. Wyniki po kilkunastu minutach

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski