Remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach wchodzi w kolejny etap. Niestety oznacza to kolejne utrudnienia dl
Ulica Sienkiewicza będzie zamknięta. Zobaczcie wyznaczone objazdy

Remont ulicy Sienkiewicza w Wadowicach wchodzi w kolejny etap. Niestety oznacza to kolejne utrudnienia dla kierowców, bo zostanie ona zamknięta w całości. Zobaczcie zaplanowane objazdy.

Ważna informacja dla kierowców. Od poniedziałku (25.05) zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicy Sienkiewicza w Wadowicach. W pierwszym etapie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz zlikwidowane miejsca postojowe. Dojazd w kierunku ulicy Sikorskiego będzie możliwy tylko do rejonu Alior Banku. Następnie wraz z rozwojem robót, zamykane będą kolejne odcinki ulicy.


Objazd od ulicy Lwowskiej w kierunku ulicy Sikorskiego poprowadzono przez Plac Jana Pawła II, ulice Mickiewicza, Batorego. Natomiast od ulicy Sikorskiego w kierunku Lwowskiej dojazd będzie możliwy przez Plac Obrońców Westerplatte, ulicą Krakowską która na czas robót stanie się ulicą dwukierunkową, ulicą Teatralną oraz ulicą Wojtyłów. Na każdym z etapów robót  Wykonawca – na tyle, na ile będzie to możliwe – zapewni dojazd do obiektów handlowych, posesji mieszkańców oraz przejazd służb ratunkowych. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia inwestycji.

 

Wykonawca inwestycji – firma Strabag równolegle prowadzi prace podziemne na placu przy tzw. „starej Rzeźni”, który został zamknięty dla parkujących tam samochodów. Prace te związane są z budową przepompowni wód deszczowych, separatora i osadnika. Są to roboty specjalistyczne i czasochłonne. Budowlańcy wiercą otwory na głębokość do 12 metrów. Druga firma – „INŻ-BUD” z Grzechyni  za kwotę 1,84 miliona złotych wybuduje tutaj największy parking w gminie Wadowice, na około 130 miejsc postojowych.

W ramach podpisanej umowy firma Strabag przebuduje całą ulicę Sienkiewicza o długości 650 metrów i wszystkie skrzyżowania. Po obu stronach drogi powstaną nowe chodniki, a naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 – nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż całej ulicy odnowione zostaną parkingi, łącznie ponad 80 miejsc, z których część dostosowana będzie dla osób niepełnosprawnych.

W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z budową wspomnianej przepompowni wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Ulica Sienkiewicza to droga powiatowa, zatem modernizacja realizowana jest wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach.

Łączny koszt całej inwestycji wynosi około 11 milionów złotych, z czego: 5,5 miliona złotych to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, blisko 3,6 miliona złotych pochodzi ze środków gminy Wadowice (w tym dokapitalizowanie Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) i blisko 2 miliony złotych z budżetu powiatu wadowickiego.


 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Rojek TmT 2020-05-22 22:23
Mi ostatnio na Westerplatte powietrze spuścili z kół jak byłem na zakupach. Była policja to jeszcze 150zł dostałem za zakaz wjazdu i parking dla mieszkańców. Gdzie tu parkować terazw tych wadowicach?! O lawecie później nie wspominam :o
Cytować
+4 #2 Szofer 2020-05-23 05:32
To się ciesz że tylko powietrze. Mój samochód cały porysowali gwoździem. O kosztach lakierowania nie wspomnę.
Cytować
+3 #3 sa 2020-05-23 09:29
Całe te Wadowice to jeden kurwidół.
Dziura zabita dechami.
Cytować
+4 #4 Prawda 2020-05-23 22:44
Ustawki z frączkami ciąg dalszy zauważcie ze jak i na ogrodowej tak i na ich terenie coś się dzieje
Znów miasto w dupę na tym będzie ale w sumie taka rola też dziury dzięki głupocie.

Pamiętam pewnego frajera z pieprzem który badał ostatnie 4 lata korki ciekawe jak teraz hahahah
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.