Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, ponownie otwarto w Polsce zakłady fryz
Drukuj
Fryzjerzy, zakłady kosmetyczne i gastronomia ruszyły po przerwie

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, ponownie otwarto w Polsce zakłady fryzjerskie, kosmetyczne a także punkty gastronomiczne.

Od poniedziałku (18.05) w związku z III etapem  odmrażania gospodarki przez rząd, po kilkutygodniowej przerwie zniesiono kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawurisa i otwarto salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie a także gastronomię.

Funkcjonują one jednak w nowym reżimie sanitarnym, polega on m.in,  na obowiązku noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala), używaniu ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe, a także przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Klienci nie będą mogli oczekiwać na usługę w poczekalni.

Od poniedziałku (18.05) zaczęły działać obiekty gastronomiczne (m.in. restauracje, kawiarnie), ale muszą one spełniać dodatkowe wymagania, takie jak limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2), dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 metrowej odległości między stolikami. Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 metr pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 metra ponad blat stolika.

Wymagane jest też zachowanie dystansu 1,5 metra pomiędzy gośćmi siedzącymi przy osobnych stolikach, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego oraz gościa restauracji, przy czym goście mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu