Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, ponownie otwarto w Polsce zakłady fryz
Fryzjerzy, zakłady kosmetyczne i gastronomia ruszyły po przerwie

Po kilkutygodniowej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, ponownie otwarto w Polsce zakłady fryzjerskie, kosmetyczne a także punkty gastronomiczne.

Od poniedziałku (18.05) w związku z III etapem  odmrażania gospodarki przez rząd, po kilkutygodniowej przerwie zniesiono kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawurisa i otwarto salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie a także gastronomię.

Funkcjonują one jednak w nowym reżimie sanitarnym, polega on m.in,  na obowiązku noszenia przez klientów i obsługę maseczek, gogli lub przyłbic (u fryzjera, a a w salonie kosmetycznym – jeśli zabieg na to pozwala), używaniu ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe, a także przyjmowanie klientów po wcześniejszym umówieniu się na wizytę telefonicznie lub online. Klienci nie będą mogli oczekiwać na usługę w poczekalni.

Od poniedziałku (18.05) zaczęły działać obiekty gastronomiczne (m.in. restauracje, kawiarnie), ale muszą one spełniać dodatkowe wymagania, takie jak limit osób w lokalu (na 1 osobę musi przypadać co najmniej 4 m2), dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 metrowej odległości między stolikami. Blaty mogą być odsunięte od siebie o 1 metr pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami o wysokości minimum 1 metra ponad blat stolika.

Wymagane jest też zachowanie dystansu 1,5 metra pomiędzy gośćmi siedzącymi przy osobnych stolikach, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego oraz gościa restauracji, przy czym goście mogą zdjąć maseczki, jeśli siedzą już przy stolikach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.