W województwie małopolskim ZUS do dziś wypłacił świadczenia postojowe ponad 67 tysięcy osób. Łą
133,3 milionów w Małopolsce i 1,2 miliarda złotych w kraju. Tyle ZUS wypłacił postojowego

W województwie małopolskim ZUS do dziś wypłacił świadczenia postojowe ponad 67 tysięcy osób. Łączna kwota przelewów to niemal 133,3 miliona złotych. W całym kraju przelewy z postojowym trafiły na konta 628 tysięcy osób na kwotę 1,2 miliarda złotych.

Krakowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 32,6 tysięcy świadczeń postojowych, na łączną kwotę przeszło 64 milionów złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 16 tysięcy przelewów z postojowym, których kwota przekroczyła 32,5 miliona złotych. W chrzanowskim ZUS, pod który podlega także powiat wadowickim, wysokość wypłaconych środków to niemal 20 milionów złotych, przelewy trafiły zaś do 9,9 tysiąca osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 8,3 tysięcy świadczeń, na kwotę 16,8 miliona złotych.

W całym kraju wypłacono już niemal 628 tysięcy świadczeń postojowych – na kwotę ponad 1 miliarda 200 milionów złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Taki sposób złożenia wniosku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.