Mimo panującej epidemii koronawirusa inwestycje drogowe w powiecie wadowickim trwają cały czas. Mowa m
Koronawirus nie zatrzymał drogowców remontujących drogi w powiecie

Mimo panującej epidemii koronawirusa inwestycje drogowe w powiecie wadowickim trwają cały czas. Mowa m.in. o Białej Drodze na granicy gmin Andrychów i Wieprz, ulicy Dworskiej we Frydrychowicach oraz powiatowym trakcie w Brodach. Roboty już wkrótce się zakończą. 

O wygodniejszej, a przede wszystkim bezpieczniejszej jeździe Białą Drogą kierowcy marzyli od lat. W końcu tak będzie. Jeszcze w 2018 roku powiat wadowicki pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 około 7,2 miliona złotych na remont traktu. Na początku ubiegłego roku władze powiatu podpisały z firmą Drog-Bud ze Spytkowic umowę na przebudowę drogi na odcinku około 4 kilometrów. Inwestycja wykonywana jest w systemie ”zaprojektuj i wybuduj”. Koszt prac, które powinny zakończyć się do końca 2020 roku, to około 13,8 miliona złotych. Obok pieniędzy unijnych środki na remont pochodzą z budżetów: powiatu (około 3,7 miliona złotych), gminy Andrychów (około 1,6 miliona złotych) i gminy Wieprz (około 1,3 miliona złotych). W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 1,3 kilometra drogi w gminie Andrychów  i 2,7 kilometra w gminie Wieprz. Dodatkowo wzdłuż całego traktu powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie.

To jest jedna z największych w historii powiatu wadowickiego jednorazowa przebudowa drogi. Od początku liczyliśmy na jak najlepszą współpracę z wykonawcą tak, aby wszystko przebiegło sprawnie, starannie i terminowo. I mamy nadzieję, że tak będzie do końca prac, czyli do grudnia tego roku – mówi wicestarosta Beata Smolec.

Inną ważną drogą powiatową, na której obecnie prowadzone są prace jest ulica Dworska we Frydrychowicach. Na modernizację 2,5 kilometrowego odcinka powiat wywalczył rządowe dofinansowanie (60%  kosztów kwalifikowalnych) w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Obok rządu i powiatu swoją finansową „cegiełkę" dołoży gmina Wieprz (około 5% kosztów zadania). Cały koszt modernizacji drogi to około 4,5 miliona złotych. Prace, które także wykonuje firma Drog-Bud, są na zaawansowanym etapie. Potrwają do końca czerwca tego roku.  

Jednocześnie trwa przebudowa dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Brody w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Również na to zadanie, które kosztuje około 3,2 miliona złotych, powiat pozyskał 60% dofinansowanie z FDS. Podobnie, jak w przypadku ulicy Dworskiej również i to zadanie powinno zakończyć się w połowie obecnego roku.

To o nie jedyne aktualnie realizowane inwestycje na drogach powiatowych. Powiat m.in. przebudowuje ulicę Sienkiewicza w Wadowicach, prowadzone są także remonty cząstkowe na drogach.(materiał promocyjny Starostwa Powiatowego w Wadowicach

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 XxX 2020-05-14 14:42
A droga z kalwarii na wadowice przez Stanisław Dolny i Stanisław gorny będzie w tym roku remontowane? Czy tylko dziury będą łatane?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.