Od czwartku (14.05) będzie można kupić trzy monety kolekcjonerskie wydane okazji 100-lecia Urodzin św
Drukuj
Rusza sprzedaż papieskich monet kolekcjonerskich. Zobaczcie jak wyglądają i ile kosztują

Od czwartku (14.05) będzie można kupić trzy monety kolekcjonerskie wydane okazji 100-lecia Urodzin św. Jana Pawła II. Emisja zaplanowana na wadowickim rynku została jednak odwołana. Monety będzie można nabyć w Internecie oraz w kasie NBP. Wiadomo, ile będą kosztować.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Narodowy Bank Polski zaplanował wydanie trzech monet kolekcjonerskich: złotej i dwóch srebrnych. Premiera emisji monet będzie miała mieć miejsce 23 kwietnia na wadowickim rynku. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Wydanie monet zostało przeniesiona, odbędzie się ono w czwartek (14.05)  . Od tego dnia będzie można je zakupić na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego oraz w kasach NBP. Złotą o nominale 500 złotych możemy nabyć za kwotę 18 500 złotych, natomiast srebrne monety o nominale 10 złotych – za 200 złotych oraz 140 złotych.

Przypomnijmy, że złota moneta o nominale 500 złotych będzie wydana w ilości 966 sztuk. Dwie srebrne o nominałach 10 złotych będą wydane w ilości 12 tysięcy i 16 tysięcy sztuk.

 

To spora gratka dla numizmatyków, których nie brakuje również w powiecie wadowickim. Emisje "papieskich" moment cieszą się sporym powodzeniem i jak inne, są doskonałą lokatą kapitału, bo zazwyczaj po wyczerpaniu nakładów, ich ceny skaczą mocno w górę.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu