Mimo epidemii,  prace związane z przebudową dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej przebiegają zgod
Przebudowa dróg gminnych w Kalwarii  zgodnie z planem

Mimo epidemii,  prace związane z przebudową dróg gminnych w Kalwarii Zebrzydowskiej przebiegają zgodnie z planem. Burmistrz  Augustyn Ormanty  razem z  pracownikami magistraty  zwizytował prowadzone prace, jakie są prowadzone w Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicy Broniewskiego oraz  Leńczach.

Przypomnijmy, że w 2019 roku złożone w  przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski o dofinansowanie dwóch zadań, zostały ocenione pozytywnie i otrzymały wsparcie finansowe w wysokości ponad 2 milionów 816 tysięcy złotych – 80% wartości inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Obecnie trwają prace przy przebudowie drogi gminnej, ulicy Broniewskiego – na odcinku około 500 metrów. Po zakończeniu robót droga ta zmieni się nie do poznania, najważniejsza zmiana będzie dotyczyła odcinka od Placu Targowego do ulicy Kolejowej – który stanie się drogą jednokierunkową, przybędzie miejsc parkingowych. W najbliższym czasie ulica Broniewskiego zostanie wyłączona z ruchu.

Prowadzone są również prace przy drodze gminnej w Leńczach „Leńcze - Przytkowice” na 1300 metrowym odcinku. Droga zostanie przebudowana niemal na nowo, już teraz zakres prac robi wrażenie.

W ostatnim tygodniu przygotowane przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych również  otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 miliona 391 tysięcy złotych na realizację dwóch zadań.

Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przebudowane drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej - ulica Piłsudskiego na odcinku około 520 metrów oraz  w Zebrzydowicach - "Strona Proboszczowa" na odcinku 680 metrów . Otrzymane dotacje pokryją 50% zaplanowanych inwestycji. W najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi na  budowę wspomnianych dróg.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.