Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zadecydował, że Wadowice wyłączą oświetlenie uliczne od półno
Drukuj
Wadowice wyłączą w nocy oświetlenie uliczne

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zadecydował, że Wadowice wyłączą oświetlenie uliczne od północy do czwartej nad ranem. Pomysł poparli radni. Ma to przynieść oszczędności, które gmina przeznaczy na walkę z koronawirusem.

Wadowice idą śladem innych miast i według pomysłu zaproponowanego na komisji inicjatyw gospodarczej przez burmistrza Bartosza Kalińskiego, miasto będzie wyłączać w nocy oświetlenie w godzinach o najniższym natężeniu ruchu, czyli od północy do 4 nad ranem.

#WadowickaTarczaAntykrysowa, którą uruchomiliśmy kilka tygodni temu, czyli m.in. szereg ulg dla przedsiębiorców, ratowanie basenu oraz WCK, dezynfekcja gminy, zakup laptopów dla uczniów oraz zakup maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych i innych środków ochrony, a także wiele innych akcji – pochłonęła z budżetu gminy już setki tysięcy złotych. Ale walka z COVID-19 cały czas trwa i musimy szukać dodatkowych oszczędności – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Jak poinformował włodarz, oświetlone pozostaną jedynie drogi krajowe nr 52 i 28, część ulicy Lwowskiej, a także wadowicki rynek, plac Kościuszki a także  Park Miejski. Wszystkie pozostałe 150 obwodów zostanie ręcznie przesterowanych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w tych miejscach policja będzie prowadziła patrole z większą, niż do tej pory częstotliwością.

Pomysł poparli wszyscy radni, którzy jednogłośnie poparli taką propozycję.

Taka decyzja pozwoli zaoszczędzić około 25 tysięcy złotych miesięcznie i jak zapowiada Kaliński, pieniądze te zostaną przeznaczone na dalszą walkę z koronawirusem.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Umowa podpisania. W Kleczy powstanie hydrofornia oraz odcinek wodociągu

Mobilne biuro programu „Czyste Powietrze” odwiedzi wadowicki rynek

W piątek ZUS nieczynny. Niektóre urzędy również

Ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Jezioro Mucharskie to zmarnowany potencjał. Widać to doskonale w upalny weekend