Przygotowane przez kalwaryjski magistrat wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dotacj
Drukuj
Dwie ważne drogi w Kalwarii i Zebrzydowicach idą do remontu

Przygotowane przez kalwaryjski magistrat wnioski w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości  1 miliona  391 tysięcy złotych  na przebudowę ulicy Piłsudskiego w Kalwarii oraz "Strona Proboszczowa" w Zebrzydowicach. Otrzymane dotacje pokryją 50 % zaplanowanych inwestycji.

Z oczywistych względów wojewoda małopolski Piotr Ćwik nie mógł  zorganizować uroczystego wręczenia promes potwierdzających przyznanie środków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dlatego w formule wideokonferencji przekazał w czwartek (23.04) małopolskim samorządom informację o zadaniach, które otrzymały dofinansowanie. W wideokonferencjach uczestniczył burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej  Augustyn Ormanty, a także  przedstawiciele innych gmin.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków FDS  w ramach naboru wniosków na 2020 rok. W Małopolsce dofinansowanie wyniesie 202,5 miliona  złotych, z czego 102,6 miliona  będzie przeznaczone na zadania powiatowe, a z puli 99,9 milionów złotych zostaną zrealizowane zadania gminne. Łącznie wsparcie uzyska 170 zadań, w tym 42 powiatowe i 128 gminnych. Dzięki temu możliwa będzie budowa, przebudowa lub remont w sumie 214 kilometrów dróg (118 kilometrów powiatowych i 96 kilometrów gminnych).

W ramach dwóch zadań przebudowana zostanie ulica  Piłsudskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej na odcinku około 520 metrów. Zaplanowano tu też budowę chodnika, przebudowę i remont nawierzchni jezdni, remont zjazdów i skrzyżowań oraz budowę elementów uspokojenia ruchu drogowego i poprawy bezpieczeństwa. Całkowity planowany koszt zadania to 1.073.642,33 złotych  z czego udzielona dotacja to  536.821,00 złotych.

Kolejne przebudowy doczeka się droga gminna  w Zebrzydowicach "Strona Proboszczowa" na odcinku około 560 metrów. W ramach zadania zaplanowano przebudowę odcinka   od kościoła Św. Michała Archanioła  do mostu koło boiska sportowego, w zakresie budowy chodnika, kanalizacji deszczowej, poszerzenia jezdni, remontu zjazdów oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Całkowity planowany koszt zadania to  1.743.926,59 złotych  z czego udzielona dotacja to 854.920,00 złotych

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu