Narodowy Bank Polski przełożył wydanie trzech  monet kolekcjonerskich (złotej i dwóch srebrnych) z
NBP opóźnia wydanie trzech papieskich monet z powodu epidemii koronawirusa

Narodowy Bank Polski przełożył wydanie trzech  monet kolekcjonerskich (złotej i dwóch srebrnych) z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Kolekcjonerzy muszę jeszcze trochę poczekać.

W tym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Narodowy Bank Polski zaplanował wydanie trzech monet kolekcjonerskich: złotej i dwóch srebrnych. Premiera emisji monet będzie miała mieć w środę (23.04) w Wadowicach. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, wydanie monet zostało przeniesiona na 14 maja. Po weekendzie majowym będą znane szczegóły tego wydarzenia – wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji i obostrzeń związanych z epidemią. Pierwotnie w planach była wystawa plenerowa, strefa edukacyjna dla dzieci, a przede wszystkim możliwość nabycia nowych monet.

Przypomnijmy, że złota moneta o nominale 500 złotych będzie wydana w ilości 966 sztuk. Dwie srebrne o nominałach 10 złotych będą wydane w ilości 12 tysięcy i 16 tysięcy sztuk.

 

To spora gratka dla numizmatyków, których nie brakuje również w powiecie wadowickim. Emisje "papieskich" moment cieszą się sporym powodzeniem i jak inne, są doskonałą lokatą kapitału, bo zazwyczaj po wyczerpaniu nakładów, ich ceny skaczą mocno w górę.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.