Ruszył kolejny etap przebudowy ulicy Sienkiewicza. Fragment drogi na wysokości placu przy „Starej Rze
Ruszył kolejny etap remontu ulicy Sienkiewicza w Wadowicach

Ruszył kolejny etap przebudowy ulicy Sienkiewicza. Fragment drogi na wysokości placu przy „Starej Rzeźni” został sfrezowany, odcinek ten został zamknięty dla ruchu. Uruchomiono objazd ulicą Krakowską.

Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, przebudowa ulicy Sienkiewicza wkracza w kolejny etap. Nawierzchnia pomiędzy Wadowickim Centrum Kultury, a mostem na Choczence poszła pod frez, odcinek tej drogi został zamknięty.

W zamian, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze, miasto uruchomiło objazd przez dolny fragment ulicy Krakowskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z placem obrońców Westerplatte oraz ulicą Teatralną, gdzie usunięto znak zakazu od strony supermarketu Tesco i zorganizowano ruch dwukierunkowy. Aby wydzielić dwa pasy ruchu, w tym miejscu obowiązuje jednak zakaz parkowania.

Wykonawca inwestycji – firma Strabag równolegle prowadzi prace podziemne na placu przy tzw. „starej Rzeźni”, który został zamknięty dla parkujących tam samochodów. Prace te związane są z budową przepompowni wód deszczowych, separatora i osadnika. Są to roboty specjalistyczne i czasochłonne. Budowlańcy wiercą otwory na głębokość do 12 metrów.

W ramach podpisanej umowy firma przebuduje całą ulicę Sienkiewicza o długości 650 metrów i wszystkie skrzyżowania. Po obu stronach drogi powstaną nowe chodniki, a naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2 – nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż całej ulicy odnowione zostaną parkingi, łącznie ponad 80 miejsc, z których część dostosowana będzie dla osób niepełnosprawnych.

W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych – wraz z budową wspomnianej przepompowni wód deszczowych. Ulica kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która teraz zostanie kompleksowo zmodernizowana. Ulica Sienkiewicza to droga powiatowa, zatem modernizacja realizowana jest wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach.

Łączny koszt całej inwestycji wynosi około 11 milionów złotych, z czego: 5,5 miliona złotych to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, blisko 3,6 miliona złotych pochodzi ze środków gminy Wadowice (w tym dokapitalizowanie Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) i blisko 2 miliony złotych z budżetu powiatu wadowickiego

Przebudowa pierwszego odcinka ma potrwać kilka tygodni. Zaraz po zakończeniu I etapu na plac przy „Starej Rzeźni” wejdzie druga firma – „INŻ-BUD” z Grzechyni, która za kwotę 1,84 miliona złotych wybuduje tam największy parking w gminie Wadowice, na około 130 miejsc postojowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Bolo 2020-04-22 14:52
Niby zakaz parkowania na krakowskiej od teatralnej a codziennie widze tam 1 albo 2 auta
Cytować
+7 #2 Wyborca 2020-04-22 15:47
Cytuję Bolo:
Niby zakaz parkowania na krakowskiej od teatralnej a codziennie widze tam 1 albo 2 auta

Nie zdziwił bym się gdyby to były prywatne auta kogoś z urzędu miasta policjanta lub strażnika miejskiego. Bo normalnym kierowcą miejska nie przepuścić.za to oni robią co chcą
Cytować
0 #3 zenek 2020-04-23 23:46
Cytuję Bolo:
Niby zakaz parkowania na krakowskiej od teatralnej a codziennie widze tam 1 albo 2 auta

Przeciez policja nic nie widzi i nic nie robi ! Pomijam virusa.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.