Po trzech miesiącach od rozpoczęcia budowy nowy żelbetowy most na Choczence w Choczni jest już prakty
Nowy most nad Choczenką jest już praktycznie gotowy

Po trzech miesiącach od rozpoczęcia budowy nowy żelbetowy most na Choczence w Choczni jest już praktycznie gotowy.

W styczniu tego roku rozpoczeła się rozbióka starego mostu w Choczni. Po trzech miesiącach od rozpoczęcia budowy nowy żelbetowy most na Choczence jest już praktycznie gotowy. Do zrobienia pozostało już tylko położenie nawierzchni na nowej przeprawie oraz przebudowa drogi dojazdowej z nowymi chodnikami i asfaltem.

Jk informuje Urząd Miejski w Wadowicach, wykonawca czyli Zakład Budowlany Most-BUD z Bielska-Białej, na zakończenie prac ma czas do lipca, ale prawdopodobnie wyrobi się o wiele wcześniej

Nowy most jest żelbetowy, jednoprzęsłowy o ustroju ramowym i przekroju otwartym. Jest o dwa metry szerszy i ponad cztery metry dłuższy od swojego poprzednika.

Stara konstrukcja była chyba najgorszym mostem w całej gminie Wadowice: wybudowany został po I Wojnie Światowej i od ośmiu lat był, ze względu na stan techniczny i zagrożenie katastrofy budowlanej, był zamknięty dla ruchu samochodów.

Przeprawa łączy ulicę Główną oraz Białą Drogę w Choczni. W ramach zadania wykonawca umocnił także brzegi Choczenki na długości 11 metrów. Koszt całego zadania wynosi 955 tysięcy złotych, z czego blisko połowę – 422 tysiące złotych gmina Wadowice pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

To nie jedyna mostowa inwestycja, jaka odbywa się w tej chwili na terenie gminy Wadowice. Na krajówce w Kleczy Dolnej budowane są dwa położone bardzo blisko siebie mosty, usytuowane obok tamtejszej szkoły. Cały czas trwa również remont mostu na Skawie w Wadowicach.

Oba przedsięwzięcia za łączną kwotę ponad 20 milionów złotych, przy stałej współpracy z gminą Wadowice, wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Tymczasem w kolejce do modernizacji stoją już kolejne mosty w gminie. Burmistrz Bartosz Kaliński zlecił w minionym roku wykonanie dokumentacji projektowych na budowę trzech mostów w: Zawadce (potok Dąbrówka), Kaczynie i Choczni (na potoku Choczenka). Po wykonaniu projektów (koszt około 100 tysięcy złotych), miasto będzie mogła starać się o dofinansowanie budowy z budżetu państwa.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 olo 2020-04-22 11:44
teraz będą fanfary
proboszcz Bizoń z Choczni weźmie kopertę grubą jak on bo już gada że chudnie on i kasa
ciekawe czy poświeci w masce czy przyłbicy
a może sutanna będzie jak kombinezon ochronny
i oczywiście ten pseudo burmistrz zatańczy walca z proboszczem na nowym moście
komedie czas zacząć
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.