Jeszcze w tym roku policjanci mają przeprowadzić się do nowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach
Drukuj
Tak wygląda nowa komenda policji. Przeprowadzka policjantów jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku policjanci mają przeprowadzić się do nowej Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przy ulicy Piłsudskiego. Siedziba,  garaże a także spory masz antenowy są już gotowe. Trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz nowego budynku.

Na terenie dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy we wrześniu 2018 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Do czwartego już przetargu na jej budowę zgłosiło się czterech wykonawców, wygrała go firma Erbet z Nowego Sącza.

Gotowy jest już trzykondygnacyjny biurowo-administracyjny o powierzchni blisko 3,4 tysięcy m2, a także niski, jednopiętrowy, szkoleniowo-gospodarczo-garażowy o powierzchni 820 m2. Stoi też całkiem spory masz antenowy.

Pozostało jednak jeszcze sporo prac wewnątrz budynku, które potrwać mają do września 2020 roku. Całość wyceniono na 29 800 000 złotych. Jeszcze w tym roku ma się odbyć przeprowadzka policjantów z budynku przy ulicy Lwowskiej do nowej komendy.

Przypomnijmy, że przymiarki do nowej siedziby policji trwały od kilku lat. Stary budynek przy ulicy Lwowskiej mocno już odstaje niestety od dzisiejszych standardów i policji konieczna jest nowa lokalizacja. Wybrano więc teren (okolice dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy) zaś gmina Wadowice jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego podpisała umową notarialną przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku, dołożyła też 4 miliony złotych jako wsparcie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na jej powstanie, w zamian otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy przy ulicy Lwowskiej.

Zadanie zostało ulokowane w zatwierdzonym przez Komendę Główną Policji w Planie Inwestycji Policji na lata 2017-2020 z realizacją w latach 2018-2020. Niestety wcześniej trzy przetargi na budowę nowej komendy zakończyły się negatywnie, z powodu braku ofert.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Mobilne biuro programu „Czyste Powietrze” odwiedzi wadowicki rynek

W piątek ZUS nieczynny. Niektóre urzędy również

Ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Jezioro Mucharskie to zmarnowany potencjał. Widać to doskonale w upalny weekend

W dzień świecą latarnie, w nocy egipskie ciemności. Oszczędność według burmistrza Kalińskiego