Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy: w 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski r
Drukuj
Osadzeni w Zakładach Karnych też pomagają w walce z koronawirusem

Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy: w 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19 dla szpitali, hospicjum, DPS, czy placówek medycznych.

Więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid-19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem.  Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom,  placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych. Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje.

Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać – mówią osadzeni.

Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: według resortu, to niemal milion maseczek, 40 tysięcy fartuchów i 12 tysięcy kombinezonów ochronnych, a także 120 tysięcy litrów płynów dezynfekujących.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Umowa podpisania. W Kleczy powstanie hydrofornia oraz odcinek wodociągu

Mobilne biuro programu „Czyste Powietrze” odwiedzi wadowicki rynek

W piątek ZUS nieczynny. Niektóre urzędy również

Ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Jezioro Mucharskie to zmarnowany potencjał. Widać to doskonale w upalny weekend