Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy: w 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski r
Osadzeni w Zakładach Karnych też pomagają w walce z koronawirusem

Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy: w 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid -19 dla szpitali, hospicjum, DPS, czy placówek medycznych.

Więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji: Resort Sprawiedliwości Pomaga.

W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid-19. Blisko tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem.  Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom,  placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych. Produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje.

Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać – mówią osadzeni.

Ich zaangażowanie przekłada się na konkretnie liczby: według resortu, to niemal milion maseczek, 40 tysięcy fartuchów i 12 tysięcy kombinezonów ochronnych, a także 120 tysięcy litrów płynów dezynfekujących.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Hahahaha 2020-04-20 17:42
Kolejni bohaterowie po kasjerkach z biedronki i Lidla.
Cytować
+5 #2 Krzysztof 2020-04-20 19:22
Bardzo dobrze tak powinno być. Niech Polacy robią sami wszystko co potrzebne. Pieniadze zostana w kraju i gospodarka sie na krenca. Chiny maja dosc pieniedzy.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.