Od 11 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie małopolskim wpłynęło 37,3 tysięcy
Drukuj
37,3 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówek oświatowych

Od 11 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie małopolskim wpłynęło 37,3 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w powodu zamknięcia placówek oświatowych.

Tylko od początku kwietnia w Małopolsce wpłynęło 23 tysiące wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Najwięcej trafiło do krakowskiego ZUS, bo 10,7 tysięcy, nowosądecka  placówka odebrała 5,2 tysiąca oświadczeń w tym czasie. Jeśli chodzi o pozostałe oddziały w Małopolsce, to chrzanowski oddział (pod który podlega również powiat wadowicki) zarejestrował 4,2 tysiąca wniosków, zaś tarnowski –  2,8 tysiąca. Dla porównania od 11 do 31 marca w całym województwie 14,3 tysiąca rodziców złożyło wniosek o ten zasiłek.

Aby otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy wystarczy złożyć u pracodawcy albo zleceniodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Oświadczenie jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Natomiast osoby, które prowadzą działalność składają oświadczenie w ZUS. Można je złożyć w dowolnym momencie, ale trzeba to zrobić, bo oświadczenie jest podstawą wypłaty zasiłku.

Oświadczenie o dodatkowym zasiłku opiekuńczym można złożyć przez internet. Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może wysłać oświadczenie elektronicznie – na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu