Od 11 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie małopolskim wpłynęło 37,3 tysięcy
37,3 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówek oświatowych

Od 11 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie małopolskim wpłynęło 37,3 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w powodu zamknięcia placówek oświatowych.

Tylko od początku kwietnia w Małopolsce wpłynęło 23 tysiące wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Najwięcej trafiło do krakowskiego ZUS, bo 10,7 tysięcy, nowosądecka  placówka odebrała 5,2 tysiąca oświadczeń w tym czasie. Jeśli chodzi o pozostałe oddziały w Małopolsce, to chrzanowski oddział (pod który podlega również powiat wadowicki) zarejestrował 4,2 tysiąca wniosków, zaś tarnowski –  2,8 tysiąca. Dla porównania od 11 do 31 marca w całym województwie 14,3 tysiąca rodziców złożyło wniosek o ten zasiłek.

Aby otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy wystarczy złożyć u pracodawcy albo zleceniodawcy oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem. Oświadczenie jest jednocześnie wnioskiem o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Natomiast osoby, które prowadzą działalność składają oświadczenie w ZUS. Można je złożyć w dowolnym momencie, ale trzeba to zrobić, bo oświadczenie jest podstawą wypłaty zasiłku.

Oświadczenie o dodatkowym zasiłku opiekuńczym można złożyć przez internet. Osoba prowadząca pozarolniczą działalność albo współpracująca z prowadzącą działalność, dla której płatnikiem zasiłku jest ZUS, może wysłać oświadczenie elektronicznie – na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Newsweek 2020-04-19 13:47
cyt:
"
Szymon Olszewski
Pani redatkor, świetnie to pani ujęła. Tyle trwania Dudy ile trwania Kaczyńskiego. Gorzej, że nie na odwrót, że nie padną tego samego dnia. Kuriozalne jest to, że Polska , ta terazniejsza, nie ma i nie miała prezydenta, który jest szanowany przez "świat". Ba, śmieszne jest to, że Wałęsa o najniższym statusie wykształcenia, ma większą akceptację za granicą niż wszyscy pozostali. Żeby cieszyć się szacunkiem, trzeba najpierw mieć szacunek do siebie. Trzeba wyrosnąć na osobowość. Mieć charakter , który określa przywiązanie do wartości, a one są ponadczasowe. Inaczej prezydenturę oceniają współcześnie żyjący, a inaczej historia. W przypadku Dudy pozytywna przepustka do historii jest niemożliwa. Kaczyńskiego będzie ocaniać jako przestrogę, a o Dudzie będzie notka, ze żył w czasach szubrawca Jarosława."

https://www.newsweek.pl/opinie/koronawirus-wybory-znikajacy-duda/5q8qgf3
Cytować
+3 #2 eryk 2020-04-19 14:15
chcieliscie ze by szu//brawcy cha/zar/scy,kab /ali/sci z pis mieli wladze ,to dopiero dowiecie sie juz niebawem ,to co teraz to ,,pikus,,
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.