W DPS w Wadowicach prowadzonym przez siostry nazaretanki z powodu epidemii koronawirusa jest trudna sytua
Drukuj
DPS Nazaretanek w trudnej sytuacji. Druhowie organizują zbiórkę

W DPS w Wadowicach prowadzonym przez siostry nazaretanki z powodu epidemii koronawirusa jest trudna sytuacja. Brakuje środków ochrony osobistej, czystości czy do dezynfekcji. Druhowie z OSP Radocza w odpowiedzi na dramatyczny apel sióstr, organizują zbiórkę.

W Domach Pomocy Społecznej w całym kraju, z powodu epidemii koronawirusa, nie dzieje się dobrze. Brakuje środków, sprzętu a także personelu. Również  DPS przy ulicy Lwowskiej 31 w Wadowicach, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Naświętszej Rodziny z Nazaretu, Prowincję Krakowską, gdzie przebywa 60 dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie oraz 10 osób dorosłych również z niepełnosprawnością intelektualną, też dotknął ten problem.

Brakuje nam środków ochrony osobistej - rękawiczek, fartuchów ochronnych, kombinezonów, przyłbic, okularów ochronnych a także płynów do dezynfekcji powierzchni dezynfekcji rąk, środków do higieny osobistej – poinformowały siostry w swoim apelu do firm, darczyńców i przedstawicieli firm.

Na apel odpowiedział zarząd, druhowie i druhny oraz wolontariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoczy. W sobotę (18.04) oraz niedzielę (19.04) organizują oni zbiórkę środków ochrony osobistej opraz środków finansowych niezbędnych na zakup produktów.

Wszelkie datki przekazane będą bezpośrednio do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry. Potrzebne materiały to rękawiczki nylonowe, fartuchy ochronne, kombinezony, przyłbice, okulary ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i pomieszczeń i środki higieny osobistej. Liczy się każda ilość zebranych materiałów i każda złotówka.

Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć na miejsce zbiórki a chcą wesprzeć naszą inicjatywę, przygotowaliśmy możliwość odbioru datków przez naszych wolontariuszy bezpośrednio z miejsc pobytu. Prosimy o wcześniejsze powiadomienie w wiadomości skierowanej na nasz fanpage lub kontakt telefoniczny w dniu zbiórki pod numerem 33 873 96 28 – informują nas druhowie z OSP Radocza.

Dom Pomocy Społecznej udostępnia również możliwość wpłaty środków bezpośrednio na ich konto bankowe PeKaO S.A. oddział Wadowice: 49 1240 4197 1111 0000 4691 4356.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Sześć firm chce remontować andrychowski pałac

Rośnie popularność e-wizyt w ZUS

Remont ulicy Sienkiewicza opóźniony przez znaleziska archeologiczne

Testy antygenowe trafiły do naszego województwa. Wyniki po kilkunastu minutach

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski