Do szpitali powiatowych w Małopolsce, decyzją samorządu województwa, trafią pieniądze na walkę z k
Drukuj
Do wadowickiego szpitala trafiła pieniądze z województwa na walkę z koronawirusem

Do szpitali powiatowych w Małopolsce, decyzją samorządu województwa, trafią pieniądze na walkę z koronawirusem. Wśród nich jest również wadowicka lecznica, która otrzyma około 766 tysięcy złotych.

Samorząd województwa Małopolskiego opracował tak zwany pakiet medyczny w ramach tarczy antykryzysowej, na który przewidziano ponad 114 milionów złotych. W ramach niego  pomoc otrzyma 20 szpitali powiatowych w województwie, które mogą przeznaczyć środki m.in. na zakup usług i wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2.

W ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zakupiło 50 karetek za 31 mln zł, 13 respiratorów, 600 opryskaczy do dezynfekcji dla straży pożarnej, 50 kompletnych namiotów do triażu czyli wstępnej selekcji pacjentów, milion maseczek chirurgicznych, 250 tys. maseczek FFP2 (do bezpośredniego kontaktu z zarażonymi), milion rękawiczek nitrylowych (jednorazowych), 70 tys. pełnobarierowych fartuchów chirurgicznych, 15 tys. kombinezonów, 10 tys. przyłbic i 100 tys. czepków medycznych.

Około 766 tysięcy złotych trafi również do Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Wkrótce ma trafić pierwsza transza środków ochrony osobistej, kolejna jest spodziewana na początku maja. W najbliższym czasie szpitale mają też otrzymać 20 tysięcy testów na koronawirusa i trzy samochody do transportu tych testów.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Uwaga na oszustów! Już zaczynają handlować bonem turystycznym

Ktoś w Choczni "wydrapał" 7 tysięcy złotych

Wzrost zakażeń koronawirusem. Minister zdrowia zapowiada kontrole w sklepach i rejestrację wesel

Andrychowski magistrat powraca do ograniczeń dla petentów

Abolicja dla tych, którzy nielegalnie pobierają wodę i wydalają ścieki