Do szpitali powiatowych w Małopolsce, decyzją samorządu województwa, trafią pieniądze na walkę z k
Do wadowickiego szpitala trafiła pieniądze z województwa na walkę z koronawirusem

Do szpitali powiatowych w Małopolsce, decyzją samorządu województwa, trafią pieniądze na walkę z koronawirusem. Wśród nich jest również wadowicka lecznica, która otrzyma około 766 tysięcy złotych.

Samorząd województwa Małopolskiego opracował tak zwany pakiet medyczny w ramach tarczy antykryzysowej, na który przewidziano ponad 114 milionów złotych. W ramach niego  pomoc otrzyma 20 szpitali powiatowych w województwie, które mogą przeznaczyć środki m.in. na zakup usług i wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2.

W ramach pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zakupiło 50 karetek za 31 mln zł, 13 respiratorów, 600 opryskaczy do dezynfekcji dla straży pożarnej, 50 kompletnych namiotów do triażu czyli wstępnej selekcji pacjentów, milion maseczek chirurgicznych, 250 tys. maseczek FFP2 (do bezpośredniego kontaktu z zarażonymi), milion rękawiczek nitrylowych (jednorazowych), 70 tys. pełnobarierowych fartuchów chirurgicznych, 15 tys. kombinezonów, 10 tys. przyłbic i 100 tys. czepków medycznych.

Około 766 tysięcy złotych trafi również do Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Wkrótce ma trafić pierwsza transza środków ochrony osobistej, kolejna jest spodziewana na początku maja. W najbliższym czasie szpitale mają też otrzymać 20 tysięcy testów na koronawirusa i trzy samochody do transportu tych testów.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Obserwator 2020-04-17 12:28
Proponuję zrobić porządek z osobą które pracują w labolatorium na umowę zlecenie a w jednostce gdzie są zatrudnieni na umowę o prace wykonują testy na koronowirusa, włącznie z Panią koordynator która tam urządza swój własny cyrk.
Cytować
+7 #2 Wirus 2020-04-17 19:33
Jak województwo daje kasę na szpital poco zebraja o pomoc od prywatnych firm tak jak ktoś był Wadowickim sor czeba czekać 4 godziny żeby podali diagnozę.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.