Powiat wadowicki otrzyma 3 755 716 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS)  na przebudowę odcink
3,7 miliona złotych na przebudowę dróg powiatowych w Lanckoronie, Skawinkach i Ryczowie

Powiat wadowicki otrzyma 3 755 716 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS)  na przebudowę odcinków dwóch dróg w naszym regionie: 1707K Brody-Palcza w Lanckoronie i Skawinkach oraz 1772K Tłuczań-Ryczów-Łączany w Ryczowie.

W środę (15.04) premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. W Małopolsce dofinansowanie wyniesie 202,5 miliona złotych, z czego 102,6 miliona złotych będzie przeznaczone na zadania powiatowe, a za 99,9 milionów złotych zostaną zrealizowane zadania gminne. Łącznie wsparcie uzyska 170 zadań, w tym 42 powiatowe i 128 gminnych.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach, w przypadku drogi powiatowej Brody-Palcza w Lanckoronie i Skawinkach będzie to ponad 2,3 kilometra a w przypadku drogi powiatowej Tłuczań-Ryczów-Łączany w Ryczowie prawie 600 metrów traktu.

Prace w Ryczowie powinny się zakończyć jeszcze w tym roku, a na drodze 1707K – w listopadzie przyszłego roku. Dotacja z FDS wynosi 50% kosztów kwalifikowanych zadań. Reszta środków będzie pochodzić z budżetu powiatu.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż do czerwca tego roku trwają prace na innym odcinku drogi 1707K – przebiegającym przez miejscowość Brody. Na te roboty powiat otrzymał prawie 2,6 miliona złotych dofinansowania z FDS.

Również do końca czerwca powinna zakończyć się przebudowa ulicy Dworskiej we Frydrychowicach - również współfinansowana z FDS.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.