Do tej pory do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło 78,9 tysiąca wniosków ramach tarczy antykryzys
Drukuj
Prawie 70 tysięcy wniosków ZUS z tarczy antykryzysowej w Małopolsce

Do tej pory do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło 78,9 tysiąca wniosków ramach tarczy antykryzysowej przygotowanej w związku z epidemią koronawirusa. Największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie z opłacania składek.

W ramach rozwiązań z tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg, które mają zapobiegać negatywnym skutkom epidemii koronawirusa i pomóc im przetrwać ten trudny czas. Pomoc realizowana przez ZUS to zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące, odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej oraz wypłata świadczenia postojowego dla prowadzących działalność gospodarczą a także pracowników, którzy wykonują umowy cywilnoprawne.

Największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie z opłacania składek. O taką formę pomocy stara się ponad 58 tysięcy przedsiębiorców w Małopolsce.

O świadczenie postojowe ubiega się w sumie 18 tysięcy osób w województwie, z czego 16,4 tysiąc to przedsiębiorcy. Pozostali, czyli 1,6 tysiąca to osoby, które realizują umowy cywilnoprawne.

Z ulgi w formie odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej planuje skorzystać ponad 2,6 tysiąca przedsiębiorców w Małopolsce. Ulga dotyczy wszystkich płatników składek. Nie ma znaczenia wielkość firmy i data jej założenia.

Zdecydowana większość wniosków trafia do ZUS przez internet. Ze wszystkich 78,9 tysięcy w formie papierowej przekazano 14,1 tysiąca.

W całym kraju do ZUS złożono 880 tysięcy wniosków w ramach tarczy antykryzysowej, z czego w formie papierowej 217 tysięcy. Najwięcej dotyczy zwolnienia z opłacania składek – 663 tysiące.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Umowa podpisania. W Kleczy powstanie hydrofornia oraz odcinek wodociągu

Mobilne biuro programu „Czyste Powietrze” odwiedzi wadowicki rynek

W piątek ZUS nieczynny. Niektóre urzędy również

Ponad pół miliona wydanych bonów turystycznych

Jezioro Mucharskie to zmarnowany potencjał. Widać to doskonale w upalny weekend