Do tej pory do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło 78,9 tysiąca wniosków ramach tarczy antykryzys
Prawie 70 tysięcy wniosków ZUS z tarczy antykryzysowej w Małopolsce

Do tej pory do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło 78,9 tysiąca wniosków ramach tarczy antykryzysowej przygotowanej w związku z epidemią koronawirusa. Największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie z opłacania składek.

W ramach rozwiązań z tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg, które mają zapobiegać negatywnym skutkom epidemii koronawirusa i pomóc im przetrwać ten trudny czas. Pomoc realizowana przez ZUS to zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące, odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej oraz wypłata świadczenia postojowego dla prowadzących działalność gospodarczą a także pracowników, którzy wykonują umowy cywilnoprawne.

Największym zainteresowaniem cieszy się zwolnienie z opłacania składek. O taką formę pomocy stara się ponad 58 tysięcy przedsiębiorców w Małopolsce.

O świadczenie postojowe ubiega się w sumie 18 tysięcy osób w województwie, z czego 16,4 tysiąc to przedsiębiorcy. Pozostali, czyli 1,6 tysiąca to osoby, które realizują umowy cywilnoprawne.

Z ulgi w formie odroczenia terminu płatności składek lub rozłożenia należności na raty bez pobierania opłaty prolongacyjnej planuje skorzystać ponad 2,6 tysiąca przedsiębiorców w Małopolsce. Ulga dotyczy wszystkich płatników składek. Nie ma znaczenia wielkość firmy i data jej założenia.

Zdecydowana większość wniosków trafia do ZUS przez internet. Ze wszystkich 78,9 tysięcy w formie papierowej przekazano 14,1 tysiąca.

W całym kraju do ZUS złożono 880 tysięcy wniosków w ramach tarczy antykryzysowej, z czego w formie papierowej 217 tysięcy. Najwięcej dotyczy zwolnienia z opłacania składek – 663 tysiące.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.