Strażacy zawodowi, druhowie ochotnicy oraz pracownicy cywilni z terenu gmin Andrychów i Wieprz przekaza
Drukuj
Strażacy przekazali szpitalowi maseczki. Zakupili je ze swoich prywatnych pieniędzy

Strażacy zawodowi, druhowie ochotnicy oraz pracownicy cywilni z terenu gmin Andrychów i Wieprz przekazali wadowickiemu szpitalowi 60 sztuk maseczek ochronnych typu FFP2 zakupionych z ich prywatnych pieniędzy w ramach akcji społecznej "Strażacy–Medykom".

W okresie wzmożonej walki wszystkich służb medycznych, ratowniczych oraz porządkowych a także wielu innych podmiotów związanej z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym kraju, funkcjonariusze i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, oprócz realizacji swoich ustawowych obowiązków związanych z gaszeniem pożarów oraz usuwaniem skutków innych miejscowych zagrożeń, postanowili czynnie włączyć się do cennej ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą "Strażacy - Medykom".

Jej celem jest zbiórka wyposażenia i środków ochrony osobistej niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania służb medycznych i niesienia pomocy potrzebującym.

W środę (15.04) w ramach wsparcia dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sanitariuszy, salowych oraz pozostałych pracowników Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach, przedstawiciele komendanta powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. Łukasz Drylski i mł. bryg. Marek Szydło przekazali na ręce przedstawicielki dyrekcji szpitala 60 sztuk maseczek ochronnych typu FFP2. Na pewno się tutaj przydadzą.

Sprzęt zakupiono z prywatnych środków finansowych strażaków i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz członków wszystkich ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Andrychów i Wieprz.

Dodatkowo, jednostki OSP Andrychów i OSP Roczyny organizują działania "ramię w ramię" z mieszkańcami miejscowości: zbiórkę kombinezonów ochrony biologicznej, masek, rękawiczek oraz środków czystości (wykaz potrzebnych środków i materiałów został ustalony z Kierownikiem Pomocy Doraźnej i Transportu Sanitarnego ZZOZ w Wadowicach) dla ratowników medycznych czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy i powiatu. W akcję może włączyć się każdy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Biznes:

Od 1 grudnia rusza Wadowicka Karta Seniora. Można składać wnioski

W dalekosiężnych planach kolei jest remont linii nr 103 Wadowice-Trzebinia

Galerie handlowe otwarte, gastronomia na razie nie. Rząd przedstawił plan na najbliższe tygodnie

Droga łącząca Ponikiew i Zawadkę w końcu zostanie wyremontowana

Dzień Pracownika Socjalnego. Życzenia dla wszystkich Pracowników jednostek pomocy społecznej z powiatu